جدیرترین اخبار :
  • پاک‌سازی سواحل مکران با همکاری منطقه آزاد چابهار و اداره حفاظت محیط‌زیست چابهار
  • نصب و راه‌اندازی دستگاه جذب اتمی جهت آزمایش فلزات سنگین در منطقه آزاد چابهار
  • کشتی 27.5 هزار تنی شکر خام هند در چابهار پهلو گرفت
  • انتصاب در منطقه آزاد چابهار
  • چابهار درحال بازگشت به ریل اصلی توسعه است/ تاکید مدیرعامل بر اجرای پروژه های زمینه ساز «رونق تولید»

رشد 41 درصدی مسافرت‌ها به چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/01/13 | تعداد بازید :115
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار گفت: از 29 اسفند تا نهم فروردین‌ماه بیش از 766 هزار نفر به چابهار سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عدنان حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به رشد 41 درصدی ورودی مسافران نوروزی به چابهار اظهار داشت: در موج اول سفرهای نوروزی 766 هزار و 68 نفر از طریق جاده و هواپیما به چابهار و منطقه آن واردشده‌اند.
وی افزود: کمیته آمار ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی از همه مراکز اقامتی شهر و منطقه آزاد چابهار شامل هتل‌ها، آپارتمان‌ها، کمپ‌های چادری، خوابگاه‌ها، مدارس، چادرهای خودجوش و خانه‌های استیجاری‌ای در موج اول سفرها بیش از 13 درصد رشد را نسبت به سال گذشته ثبت کرده است.
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: در موج اول سفرها 504 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری و طبیعتی چابهار بازدید کردند که نسبت به سال گذشته 41 درصد رشد نشان می‌دهد.
مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: 40 درصد گردشگران چابهار نوروز امسال نخستین سفرشان را به این منطقه انجام داده‌اند و این برای ما بسیار حائز اهمیت است که بتوانیم استقبال و پذیرایی شایسته‌ای از آنان داشته باشیم.
حسینی تأکید کرد: آمار مسافران واردشده خیلی بیشتر از این‌هاست و با تجهیزات ناقص جاده‌ای نمی‌توان آمار کاملی از مسافران واردشده به منطقه به دست آورد؛ آمار محاسبه‌شده‌ای که ما از گردشگران منطقه داریم از اطلاعات اقامت در هتل‌ها، خانه‌های استیجاری ثبت‌شده در سامانه ستاد خدمات سفر و خانواده‌هایی است که در کمپ‌های چادری منطقه اسکان داده می‌شوند.
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: 700 خانه استیجاری امسال در سطح منطقه آزاد و شهر چابهار در سامانه ستاد خدمات سفر منطقه آزاد چابهار ثبت‌نام کرده‌اند و تمامی آن‌ها از ابتدای تعطیلات نوروزی در حال خدمات‌رسانی به گردشگران هستند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل