جدید ترین اخبار :
  • مسافر ویژه هند
  • چابهار هاب تولیدی کالاهای وارداتی کشورهای منطقه و آسیای میانه برای ژاپن
  • چابهار، نقطه پيوند هند به افغانستان و آسيای ميانه
  • برگزاری دوره‌های آموزشی حرفه‌ای و تخصصی در سازمان منطقه آزاد چابهار
  • بازدید دانش آموزان هنرستان کاردانش مالک اشتر نگور از دانشگاه علمی کاربردی منطقه آزاد چابهار

منطقه آزاد تجاری چابهار ضامن توسعه صادرات به CIS

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/11/10 | تعداد بازدید :133
رئیس میز بازار کشورهای همسایه دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران، چابهار را یکی از مهمترین فاکتورهای توسعه تجارت با کشورهای همسایه دانست و گفت: باید مشکلات ترانزیتی این منطقه آزاد مرتفع شود تا راه جدید ترانزیتی به افغانستان و کشورهای CIS بسته نشود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، محمدمهدی جوانمرد قصاب گفت: برای توسعه روابط تجاری با افغانستان نیازمند رفع مشکلات خطوط ترانزیتی هستیم.

وی ادامه داد: اگرچه هدف اصلی ما توسعه منطقه آزاد چابهار است اما برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی مشکلاتی داریم که باید رفع شود تا شاهد توسعه صادرات و تعامل تجاری بیشتر با این کشور باشیم.

جوانمرد قصاب با اشاره به اینکه نحوه مدیریت مسوولان محلی می‌تواند راهگشای مشکلات این منطقه باشد، اذعان کرد: طی جلساتی که با مسوولان محلی داشته‌ایم و همچنین پیگیری تیمی از وزارت راه و شهرسازی، گمرک، سازمان توسعه تجارت و منطقه آزاد چابهار امیدواریم مشکلات موجود رفع شود تا انگیزه‌های بیشتری برای کشورهای همسایه از جمله افغانستان در راستای سرمایه‌گذاری در این منطقه را شاهد باشیم.

به اعتقاد رئیس میز بازار کشورهای همسایه دفتر آسیا و اقیانوسیه، اگر برنامه‌ریزی بلندمدتی نداشته باشیم در بحث ترانزیتی با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد و با اتمام محموله اهدایی هند به افغانستان، مسیر ترانزیتی نیز دوباره کمرنگ خواهد شد.

وی در پایان افزود: هدف ما با کشور افغانستان توسعه روابط تجاری است نه فقط توسعه روابط ترانزیتی و از مشکلات موجود در منطقه می‌توان از ناهماهنگ بودن مقامات دخیل در آن منطقه، مشکلات مرتبط با اسکله، صدور روادید و تردد افغان‌ها در خاک ایران نام برد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل