جدیرترین اخبار :
  • بانک UCO هند آماده ایجاد شبکه پرداخت با ایران
  • برنامه‌های هفته دفاع مقدس در منطقه آزاد چابهار اعلام شد
  • صادرات معدنی به صرفه از بندر شهید بهشتی چابهار
  • چابهار رگ حیاتی کشور است/ تاکید بر توسعه چابهار توسط بخش خصوص داخلی و خارجی/ احیای چابهار درآمدی معادل نفت دارد
  • توسعه روابط هند با افغانستان از طریق چابهار
سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری منطقه آزاد:

دو مجموعه گردشگری 400 میلیارد تومانی در منطقه آزاد چابهار ساخته می‌شود

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/01/22 | تعداد بازید :342
سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار گفت: دو مجموعه اقامتی- تفریحی و گردشگری به ارزش بیش از 400 میلیارد تومان در منطقه آزاد چابهار ساخته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار غلام‌رضا پناه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری چابهار اظهار کرد : چابهار با آب‌وهوای مطلوب و جاذبه‌های فراوان به گواه کارشناسان گردشگری نقطه‌ای بکر برای سرمایه‌گذاری در توسعه زیرساخت‌های گردشگری و جذب میلیون‌ها گردشگر ایران و کشورهای حوزه اقیانوس هند در سال است.

وی افزود: تقاضاهای بسیاری از سوی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در توسعه زیرساخت‌های گردشگری چابهار داشتیم و ما هم از آن‌ها بشدت استقبال کردیم چراکه هم‌اکنون چابهار از داشتن زیرساختی‌های مناسب و کافی اقامتی و تفریحی محروم است و معتقدیم تا چابهار به زیرساخت متناسب گردشگری، اقامتی و تفریحی مجهز نشود، برنامه‌ریزی برای حضور حداکثری گردشگر در اینجا فضایی ضدتبلیغ برای ما به وجود می‌آورد.

سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: برای افزایش زیرساخت‌های اقامتی در سال گذشته قرارداد احداث 5 هتل را با سرمایه‌گذاران منعقد کردیم که عملیات احداث برخی آغازشده و بقیه هم امسال آغاز می‌شود؛ مهم‌ترین قرارداد هتلینگ ما احداث بزرگ‌ترین هتل 5 ستاره جنوب شرق کشور با سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومان در چابهار بود که هم‌اکنون مراحل ساخت را می‌گذراند.

پناه اضافه کرد: هم‌زمان با توسعه زیرساخت‌های اقامتی منطقه به دنبال افزایش زیرساخت‌های تفریحی هم هستیم؛ با دو مجموعه سرمایه‌گذاری برای احداث دو مجموعه تفریحی، اقامتی و توریستی شامل هتل،ویلا،پارک آبی،رستوران و کشتی‌های تفریحی هرکدام به ارزش بیش از 200 میلیارد تومان به توافق رسیدم که ان‌شاءالله روند احداث این دو مجموعه به‌زودی آغاز می‌شود.

سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: درمجموع در سال گذشته 114 قرارداد سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاران در حوزه‌های خدماتی، تولیدی ، صنعتی و گردشگری به ارزش 42 هزار میلیارد ریال منتقد کردیم که عملیات احداث عمده آن‌ها شروع‌شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل