جدیرترین اخبار :
  • رونق تولید و اشتغال سرلوحه مدیران در منطقه آزاد چابهار است
  • تیس روستای تاریخی و مهم‌ترین بندر هخامنشیان در چابهار؛ پذیرای گردشگران نوروزی
  • چابهار مقصد اصلی گردشگران 22 استان در نوروز 98
  • نگاه کنفدراسیون آسیا به ایران تغییر خواهد کرد / بوکس ایران در حال پوست اندازی است
  • سومین چاپ راهنمای گردشگری منطقه آزاد چابهار منتشر شد
در دیدار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با وزیر حمل و نقل افغانستان مطرح شد:

سرمایه گذاری بخش خصوصی افغانستان برای پایانه صادراتی لجستیکی در چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/05/14 | تعداد بازید :258
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در دیدار با وزیر حمل و نقل و هوانوردی افغانستان گفت: بندر چابهار فرصت طلایی برای ایران و افغانستان در زمینه صادرات و ترانزیت محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در دیدار با وزیر حمل و نقل افغانستان با تاکید بر اینکه پس از افتتاح فاز یک بندر چابهار تاکنون ۸ کشتی حامل بار گندم ترانزیتی و یک کشتی حامل حبوبات به مقصد افغانستان در تنها بندر اقیانوسی ایران پهلو گیری کرده است ، افزود: بندر چابهار فرصت طلایی برای ایران و افغانستان در زمینه صادرات و ترانزیت محسوب می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی و همکاری ایجاد شده بین دو کشور ، در آینده نزدیک شاهد سرمایه گذاری بخش خصوصی افغانستان برای پایانه صادراتی لجستیکی در چابهار باشیم.

راستاد تاکید کرد: بندر چابهار می تواند به عنوان حلقه واسط بسیار مناسب در زمینه مایحتاج محموله های مورد نیاز کشور افغانستان نقش آفرینی کند.

در این نشست محمد حمید طهماسی؛ وزیر حمل و نقل و هوانوردی افغانستان، با ابراز علاقه مندی و استقبال دولت این کشور برای استفاده حداکثری از امکانات و فرصت های تجاری فراهم شده در بندر چابهار ، گفت: دولت افغانستان به دنبال بهبود و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران است و در این راستا به بندر چابهار توجه ویژه داشته است.

وزیر حمل و نقل و هوانوردی افغانستان « تخفیفات و مشوق های ارائه شده در بندر چابهار » را بسیار راهگشا در توسعه همکاری های بندری و دریایی بین دو کشور دانست و از تشکیل شرکت کشتیرانی برای تقویت فعالیت های دریایی در ایران خبر داد.

جابر انصار؛ رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در ایران نیز با قدر دانی از تمهیدات جمهوری اسلامی ایران در پروژه ترانزیت گندم به خاک افغانستان ، مشوق های ارائه شده در بندر چابهار را برای فعالان تجاری قابل لمس و محسوس دانست.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل