جدیرترین اخبار :
  • نقش آفرینی بندرچابهار در جهش صادرات مواد معدنی
  • آغاز عملیات تخلیه بزرگترین کشتی در بندر چابهار/ اولین محموله ذرت وارد بندر شهید بهشتی شد
  • از گسترش روابط ارس و چابهار استقبال می‌کنیم/ چابهار دارای ظرفیت‌های بی‌بدیلی در زمان تحریم است
  • چابهار برای ما و کشورهای همسایه اهمیت زیادی دارد/ توسعه بندر چابهار جزو اولویت ها است
  • استاندار جدید سیستان و بلوچستان بر مزیت های منطقه ای چابهار تاکید کرد

هنرمندان ۱۰ استان در نخستین جشنواره ملی "کمالان هوت" شرکت می‌کنند

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/06/04 | تعداد بازید :255
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: هنرمندان ۱۰ استان در نخستین جشنواره ملی موسیقی حماسی "کمالان هوت" شرکت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهاراظهار داشت: اصالتی که در آوا و نوای بلوچستان وجود دارد، اصالت بی‌بدیل و ماندگاری است؛ ما در موسیقی حماسی در بلوچستان می‌توانیم در عرصه ملی و بین‌المللی برند باشیم.

 

وی افزود: متاسفانه با وجود این ظرفیت عظیم در سال‌های اخیر رویداد ویژه‌ای برای نشان دادن موسیقی اصیل بلوچستان نداشتیم؛ از طرفی تعریف رویدادهای گردشگری برای جذب حداکثری گردشگر در تمامی ایام سال به چابهار نیز برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: خوشبختانه در راستای تعریف رویدادهای گردشگری در چابهار و جذب حداکثری گردشگر در همه ایام سال به چابهار و به‌ویژه در تابستان و فصل مونسون که چابهار برخلاف نظر عام بهترین و خنک‌ترین هوا را دارد و هم‌چین در راستای حمایت و برندیگ موسیقی و هنر اصیل بلوچستان، جشنواره ملی موسیقی کمالان هوت با حمایت منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود.

 

 کردی ادامه داد: این جشنواره 9 شهریورماه که هم‌زمان است با تولد اسطوره موسیقی حماسی ایران و بلوچستان، کمالان هوت، با شرکت هنرمندان موسیقی حماسی 10 استان کشور به میزبانی و حمایت منطقه آزاد چابهار و با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت سه‌روز برگزار می‌شود.

 

وی تاکید کرد: ما در مجموع سه‌رویداد گردشگری ملی را برای نشان‌دادن ظرفیت‌های بی‌بدیل بلوچستان در هنر برنامه‌ریزی کردیم؛ جشنواره موسیقی، برندینگ لباس و فیلم؛ همه این جشنواره‌ها به صورت پایدار و مستمر در تقویم گردشگری کشور ثبت می‌شوند.

 

کردی خاطرنشان کرد: همه این جشنواره‌ها در سال اول به‌صورت ملی و در سال‌های بعد بصورت پایدار و بین‌المللی عمدتا با کشورهایی که با فرهنگ و هنر بلوچستان مشترکات قومی دارند برگزار می‌شوند و به‌صورت پایدار در تقویم رویدادهای فرهنگی کشور ثبت می‌شوند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل