جدیرترین اخبار :
  • برتری ورزشکاران چابهاری در مسابقات انتخابی اولین المپیاد استعدادهای برتر ورزش دوومیدانی
  • افزایش تلاش‌های هند و ایران برای توسعه بندر چابهار
  • باهدف برندسازی سوزن‌دوزی بلوچی مدرسه عالی هنر منطقه آزاد چابهار با موضوع مد و لباس راه‌اندازی می‌شود
  • نشان ملی مهتاب در جشنواره مد و لباس رونمایی می‌شود.
  • ایجاد مدرسه عالی بین المللی هنر در منطقه آزاد چابهار

هوشمندسازی پروژه های عمرانی از اولویت های مناطق آزاد است

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/07/12 | تعداد بازید :113
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: هوشمندسازی بهره برداری از پروژه های عمرانی مناطق آزاد در اولویت است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار، محمد معزالدین در «نشست تخصصی معاونین فنی و زیربنایی مناطق آزاد کشور» که با محوریت نوآوری، شفافیت و بهره وری در پروژه های عمرانی مناطق آزاد تشکیل شد افزود: معضلی که هم اکنون ما در مناطق آزاد با آن مواجه ایم، طولانی شدن زمان بهره برداری از پروژه های عمرانی بیش از حد معمول و مشخص در نظر گرفته شده برای آن ها است.
معزالدین هوشمندسازی پروژه های عمرانی را از اولویت مناطق آزاد دانست و گفت: هوشمندسازی پروژه های عمرانی و نظارت بر ساخت و بهره برداری از آن ها از اولویت های مناطق آزاد است و در این راستا دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی تفاهم نامه منعقد کرده است.
وی به امضای تفاهم نامه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و افزود: در این تفاهم نامه، بر هوشمندسازی پروژه های عمرانی از ساخت تا بهره برداری با استفاده از روش های نوین تاکید شده و ما می خواهیم از معضل ساخت طولانی پروژه ها و بهره برداری نادرست از آن ها جلوگیری کنیم. در تمام مناطق آزاد علاوه بر طولانی شدن روند ساخت با معضل استفاده نادرست و بهره برداری و نگهداری نادرست هم مواجه ایم که عمر مفید پروژه های عمرانی را کاهش داده است.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر اجرای سیستم یکپارچه مدیریت پروژه بر مبنای مدلسازی اطلاعات(bim) در تمام مناطق آزاد تاکید کرد و گفت: هوشمندسازی پروژه های عمرانی برروی چابهار و پروژه های عمرانی آن از جمله ساخت اسکله مجزا ده میلیون تنی فولاد اجرا خواهد شد.
گفتنی است، معاونین امور فنی و زیربنایی سازمان های مناطق آزاد در سفر دو روزه به منطقه آزاد چابهار از مجتمع پتروشیمی نگین مکران، فولاد مکران، بندرشهید بهشتی چابهار، همچنین نمایشگاه و فروشگاه حمایتی صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان منطقه آزاد چابهار بازدید کردند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل