جدیرترین اخبار :
  • سرمایه عمان به شیلات ایران می آید
  • تصویب بودجه سال ۹۸ و اصلاحیه بودجه سال ۹۷ سازمان‌های مناطق آزاد تجاری - صنعتی
  • شروع فعالیت شورای جوانان منطقه آزاد چابهار
  • پاک‌سازی سواحل مکران با همکاری منطقه آزاد چابهار و اداره حفاظت محیط‌زیست چابهار
  • نصب و راه‌اندازی دستگاه جذب اتمی جهت آزمایش فلزات سنگین در منطقه آزاد چابهار

بندر چابهار فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/08/12 | تعداد بازید :241
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر راهبردی و اقیانوسی چابهار فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد و می تواند برای هر فعال اقتصادی سودآور باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار بهروز آقایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرمایه گذاران می توانند در زمینه ساخت انبارهای سرپوشیده، محوطه های نگهداری لجستیک کانتینر، پایانه ویژه ترانزیت و سواپ فرآورده های نفتی، مخازن و خطوط نفتی به پتروشیمی اقدام کنند.
وی بیان کرد: چابهار در آینده یکی از دروازه های اصلی واردات کالاهای اساسی کشور خواهد شد و در این خصوص سرمایه گذاران می توانند کارخانه تصفیه شکر ایجاد کنند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مشارکت در ساخت فازهای بعدی بندر چابهار را از دیگر فرصت های سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: مزیت های ترانزیتی و تجاری این شهرستان ساحلی همجوار با آبهای آزاد بیشتر از سایر بنادر ایران است.
وی بیان کرد: بندر چابهار پل ارتباطی برای ترانزیت کالاهای هند به افغانستان است و کشتی در این مسیر کمتر از سه روز از مبدا به مقصد می رسد.
آقایی ادامه داد: چابهار موقعیت راهبردی و ترانزیتی خوبی دارد و می تواند فرصت ها و مزیت های بی بدیلی برای سرمایه گذاران داشته باشد.
وی گفت: برقراری ارتباط حمل و نقلی با کشورهای هدف می تواند نقش برجسته ای در تسهیل تجارت میان آسیا، اروپا و کشورهای منطقه و توسعه ترانزیت ایفا کند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به تخفیف های خوب در بندر چابهار اشاره کرد و افزود: کشتی های خارجی متعلق به لاینرهای بین المللی در بندر شهید بهشتی چابهار 90 درصد تخفیف THC (هزینه تخلیه و بارگیری کانتینر ) به مدت سه ماه و میزان این تخفیف برای سه ماهه دوم 70 درصد و برای 6 ماه بعد 30 درصد است.
وی تصریح کرد: تعرفه های حقوق، عوارض و هزینه های بندری در بندر شهید بهشتی چابهار ارزانترین تعرفه در کل منطقه خلیج فارس و دریای عمان است. 
به گزارش ایرنا شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان براساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر و 48 هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
شهر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از سه شهر به نام های چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل