جدیرترین اخبار :
  • 200 میلیارد تومان برای تکمیل مسیر چابهار - زاهدان اختصاص یافت
  • منطقه آزاد چابهار قهرمان مسابقات کریکت زیر ۱۶ سال سیستان و بلوچستان شد
  • چابهار در آستانه بلوغ / همایش دوروزه بین ‏المللی فرصت ‏‏های سرمایه‏ گذاری در سیستان و بلوچستان در چابهار برگزار شد
  • اختتامیه همایش «چابهار؛ دروازه توسعه محور شرق»؛ آغوش گرم مردم سیستان و بلوچستان به روی سرمایه‌گذاران باز است
  • سیستان و بلوچستان ظرفیت های بی بدیلی در سرمایه گذاری دارد

استقبال سازمان غذا و دارو از سرمایه‌گذاری چینی‌ها در تولید داروی حلال

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/08/12 | تعداد بازید :189
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به حضور چینی‌ها در منطقه آزاد چابهار برای تولید داروی حلال گفت: این سازمان از هرگونه سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه کالاهای سلامت محور استقبال می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به حضور چینی‌ها در منطقه آزاد چابهار برای سرمایه‌گذاری در حوزه تولید داروی حلال اظهار کرد: این موضوع در حال مذاکره با سازمان منطقه آزاد چابهار بوده و هنوز نهایی نشده است.

وی افزود: هر کشوری قصد سرمایه‌گذاری در ایران برای تولید کالا‌های سلامت محور مانند دارو ذیل برند حلال را در مناطق مختلف کشور داشته باشد مورد استقبال سازمان غذا و دارو قرار می‌گیرد.

جهانپور تأکید کرد: البته این موضوع باید با مجوز سازمان غذا و دارو و تحت نظارت و ضوابط علمی و فنی سازمان غذا و دارو باشد.

وی تأکید کرد: وزارت بهداشت به صورت کلی از هر نوع سرمایه‌گذاری در تولید حوزه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی، فرآورد‌های بهداشتی و آرایشی استقبال می‌کند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه برای موضوع داروی حلال علاوه بر جنبه‌های کیفی و علمی آن باید جنبه‌های فقهی نیز مد نظر قرار گیرد گفت: در این راستا ما نباید از چینی‌ها برای جنبه حلال دارو یا فرآورده‌های تولیدی انتظار کارشناسی و نظارت فقهی داشته باشیم بر همین اساس باید کارشناسان فقی خود ما نظر داده و نظارت کنند.

وی یادآور شد: ماده‌ای ماهیت دارویی داشته باشد بحث حلیت آن با تسامح فقهی روبه‌رو بوده و در این رابطه سخت‌گیری چندانی وجود ندارد.

جهانپور افزود: در حوزه دارو اصل بر این است که منشأ دارو از فرآورده‌ حلال باشد، اما اگر الزامی برای حفظ حیات فرد باشد چنانچه منشأ آن غیر حلال باشد، کارشناسان فقهی مصرف آن را در این موضوع مجاز می‌دانند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل