جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود
رئیس‌جمهور در دیدار جمعی از وزرا، مدیران و مسئولان اجرایی کشور:

برای توسعه راهی جز رونق تولید داخلی نداریم

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/01/07 | تعداد بازید :2508
رئیس‌جمهور در دیدار جمعی از وزرا، مدیران و مسئولان اجرایی کشور اظهار داشت: بی‌تردید اگر کشوری بخواهد توسعه‌یافته و نیازمندی‌های خود را مرتفع کند، راهی جز افزایش و رونق تولید داخلی ندارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری این دیدار روز سه‌شنبه ششم فروردین‌ماه برگزار شد که عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار به همراه مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و مدیران عامل مناطق آزاد ارس، ماکو و کیش نیز در آن حضور داشتند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام "رونق تولید" از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، تأکید کرد: با توجه به شرایط سخت تحریم‌ها، با اجرای تأکیدات رهبر معظم انقلاب درحرکت جمعی به‌سوی رونق تولید می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

وی تأکید کرد: همه باید کمک کنیم که امسال سال افزایش تولید باشد و در این صورت است که می‌توانیم از مشکلات عبور کرده و تحریم‌های دشمنان را بی‌اثر کنیم.

رئیس‌جمهور بابیان اینکه امسال باید سال تلاش بیشتر، همت بیشتر، دلسوزی بیشتر و اخلاص و تحرک بیشتر همه ما در مقابله با تحریم‌ها و مشکلات باشد، گفت: متأسفانه این روزها به خاطر روی کار آمدن برخی حاکمان که بهره‌ای از عقل نبرده‌اند، منطقه ما و جهان با مشکلات فراوانی مواجه شده است و این شرایط را سخت‌تر می‌کند.

روحانی با انتقاد از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم اشغالگر صهیونیستی بر بلندی‌های جولان، گفت: در ذهن کسی هم خطور نمی‌کرد که آقایی در آمریکا بیاید و یک‌جانبه برخلاف قوانین و مقررات بین‌المللی زمینی متعلق به ملت کشوری دیگر را به یک غاصب ببخشد.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: در یک مقطعی که استعمار حاکم بود برخی قدرت‌های استعماری از این کارها انجام می‌دادند و بخشی از یک کشور را به دیگری می‌بخشیدند اما در قرن حاضر چنین کاری بی‌سابقه است.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مدیران و مسئولان اجرایی کشور بابیان اینکه سال گذشته خدمات ارزشمندی ازجمله در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و حقوقی انجام‌شده است، گفت: این اقدامات بدان معنا است که به‌رغم تحریم‌ها و فشارها، مردم و مسئولان در حوزه‌های مختلف فداکاری کرده و زحمت کشیدند که این تلاش‌ها و خدمات نباید نادیده گرفته شود.

رئیس‌جمهور با ابراز تأسف مجدد از حوادث اخیر به‌ویژه حادثه غیرمنتظره روز گذشته در شهر شیراز که به کشته شدن مظلومانه تعدادی از هم‌وطنان انجامید، گفت: از مردم عزیز که از ابتدای حوادث این چندروزه در شهرهای مختلف درصحنه کمک‌رسانی و امداد به آسیب دیدگان حضور داشتند، از همه نیروهای مسلح و انتظامی که به صحنه آمدند، از نیروهای امدادی هلال‌احمر و اورژانس و سایر مسئولان، مدیران و کسانی که به یاری آسیب دیدگان شتافته و کارهای ارزشمندی برای حل مشکلات و عبور از بحران انجام دادند، قدردانی و تشکر می‌کنم.

وی وظیفه همگانی را در دوره کنونی، تلاش برای کاستن از سختی‌ها و کمک به حل مشکلات مردم به‌ویژه در مناطق سیل‌زده دانست و تأکید کرد: اولویت اصلی امروز در مناطق سیل‌زده، امدادرسانی و تلاش برای رفع مشکلات مردم آسیب‌دیده و جبران خسارت‌های ناشی از سیل است و دولت با همه توان برای حل این مشکلات و جبران خسارت‌های ناشی از حوادث اخیر تلاش می‌کند.

روحانی با تأکید بر اینکه "باید در زمان مناسب و با مطالعات دقیق، علت اصلی بروز چنین حوادثی بررسی و برای جلوگیری از تکرار آن، تصمیمات لازم اتخاذ شود"، اظهار داشت: این حوادث تلخ و تأسف‌بار به ما گوشزد می‌کند که در طراحی‌های زیرساختی و برنامه‌ریزی‌ها باید دقت بیشتر و نگاه بلندمدت داشته باشیم.

رئیس‌جمهور افزود: خداوند در روزهای آغازین سال جدید باران رحمت خود را بر ما نازل کرده است اما در بعضی مناطق هم مشکلاتی برای مردم ایجادشده که شاید در برخی موارد ناشی از اشکال در برنامه‌ریزی و اجرای صحیح طرح‌های زیربنایی بوده است.

وی بابیان اینکه وظیفه دولت تلاش برای رفع سریع مشکلات ناشی از این حوادث و جبران خسارت‌ها است، گفت: البته رنج و مصیبت آسیب دیدگان این حوادث بسیار سخت است که برای مردم آسیب‌دیده آرزوی صبر دارم.

رئیس‌جمهور گفت: نکته مثبت در این‌گونه حوادث طبیعی و غیرمترقبه، حضور مردم درصحنه است که قبل از رسیدن نیروهای امدادی و مسئولان درصحنه حاضر می‌شوند و به آسیب دیدگان یاری می‌رسانند که این بسیار ارزشمند بوده و در کشور ما بسیار پررنگ‌تر از دیگر کشورها دیده می‌شود.

روحانی با اشاره به اهمیت و ضرورت حفظ محیط‌زیست و نقش تخریب جنگل‌ها، مراتع و رعایت نکردن حریم رودخانه‌ها در ساخت‌وسازهای شهری در بروز چنین حوادث تأسف‌باری، گفت: وقتی به طبیعت ظلم کنیم، رودخانه‌ای را خشک‌کنیم و یا کانالی را مسدود کرده و جنگلی را تخریب کنیم، این‌گونه با مشکل مواجه خواهیم شد.

رئیس‌جمهور همچنین بر ضرورت بازسازی بافت‌های فرسوده تأکید کرد و گفت: وجود بافت‌های فرسوده در شهرهای بزرگ ازجمله تهران، این شهرها را در مقابل حوادث طبیعی همچون زلزله بسیار آسیب‌پذیر کرده که باید برای بازسازی آن اقدام شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل