جدیرترین اخبار :
  • یازدهمین شماره هفته نامه چابهار تایمز منتشر شد
  • جامعه تخصصی فعالان صنایع دستی در منطقه آزاد چابهار تشکیل می‌شود
  • تیم کریکت منطقه آزاد چابهار قهرمان مسابقات سیستان و بلوچستان
  • تیم کریکت منطقه آزاد چابهار قهرمان مسابقات سیستان و بلوچستان
  • ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است
استاندار سیستان و بلوچستان:

تأخیر در اجرای پروژه‌های بزرگ سیستان و بلوچستان فرصت سوزی برای کشور و استان است

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/06/11 | تعداد بازید :824
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تأخیر در اجرای پروژه‌های بزرگ ازجمله؛ توسعه بنادر و زیرساخت‌های حمل‌ونقل، بزرگراه‌ها، راه‌آهن و فرودگاه بین‌المللی چابهار که در ایجاد تحول اقتصادی و توسعه پایدار ملی، مهم و مؤثر هستند، نوعی فرصت سوزی برای کشور و استان می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی روز گذشته در جلسه کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام که در تهران برگزار شد؛ با تأکید بر ضرورت تسریع در اجرای کلان پروژه‌های توسعه سواحل مکران، پیش‌بینی اختیارات بیشتر برای استانداران استان‌های مرتبط را لازمه پیشبرد و تحقق اهداف این طرح دانست.

وی پروژه‌های توسعه بنادر و ایجاد زیرساخت‌های حمل‌ونقل و ترانزیت را مقدمه تحقق سیاست‌های توسعه‌ای کلان کشور با رویکرد توسعه دریا محور برشمرد و نبود زیرساخت‌های اصلی را، باعث کندی جذب سرمایه‌گذار در منطقه جنوب استان عنوان کرد.

گفتنی است؛ کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور برخی اعضای مجمع ازجمله مهندس باهنر، دکتر مصباحی مقدم، دکتر میرسلیم، دکتر قالیباف، جمعی از مسئولان دستگاه‌های لشکری و کشوری، استانداران استان‌های دارای ساحل و مرز دریایی باهدف هم‌اندیشی و اخذ نظرات دستگاه‌ها برای تدوین سیاست‌های کلان طرح جامع توسعه سواحل مکران و ابلاغ آن از سوی مقام معظم رهبری برگزار شد.

همچنین مقرر است سیاست‌های کلان این ابرپروژه کشور توسط مجمع تدوین و از سوی رهبری معظم انقلاب به‌عنوان منشور اجرایی به کلیه ارکان کشور ابلاغ شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل