جدیرترین اخبار :
  • نمایشگاه آیفیکس ۲۰۲۱ در کیش گشایش یافت
  • باارزش‌ترین امتیاز ایران، نقش لجستیکی و ارتباط است
  • ۲۰ غرفه صنایع دستی در نمایشگاه پاییزه منطقه آزاد چابهار راه‌ اندازی شد
  • حضور منطقه آزاد چابهار در نمایشگاه و همایش نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع تجدید پذیر کیش (IFEEX 2021)
  • سفر هیات ورزش کریکت گوادر پاکستان به منطقه آزاد چابهار

عملیات اجرایی فرودگاه بین‌المللی چابهار آغاز شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/09/15 | تعداد بازید :1085
عملیات اجرایی فرودگاه بین‌المللی چابهار با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و جمعی از مدیران محلی و قشرهای مختلف مردم در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۸۱۵ هکتار و اعتبار اولیه ۵۵۰ میلیارد تومان روز پنجشنبه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا وزیر راه و شهرسازی در آیین آغاز عملیات اجرایی فرودگاه بین‌المللی چابهار اظهار داشت: در سند توسعه سواحل مکران همه موارد توسعه در نظر گرفته شده و سند جامعی تنظیم شده است.

محمد اسلامی افزود: چابهار موقعیت مناسبی برای توسعه دارد و از کانون‌های مورد توجه سرمایه‌گذاری و گردشگری است و در آینده تمام زیرساخت‌های آن مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت.
وی بیان کرد: ساخت فرودگاه در چابهار می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند و موجب تسریع در توسعه سواحل مکران شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: قرارگاه خاتم‌الانبیا در تکمیل و به سرانجام رساندن پروژه ها به دولت کمک زیادی کرده و امیدواریم پروژه فرودگاه چابهار، بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی و بندر شهید بهشتی را هرچه سریعتر تکمیل و راه اندازی کند.

ساخت فرودگاه تجارت و گردشگری چابهار را متحول می کند

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز اظهار داشت: ساخت و تکمیل فرودگاه در این منطقه تجارت را متحول و ورود مسافر، گردشگر و سرمایه گذار را تسهیل می کند.

عبدالرحیم کردی افزود: ساخت فرودگاه در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۸۱۵ هکتار برنامه ریزی شده و در فاز نخست ترمینال مسافری آن در۱۳ هزار مترمربع، چهار کیلومتر باند با عرض ۶۰ متر ساخته می شود.

وی بیان کرد: ظرفیت ورود و خروج سالانه بیش از ۸۰۰ هزار مسافر با نرم پنج پرواز داخلی و ۲ پرواز خارجی پیش بینی شده و قرار است در مدت ۲۴ ماه فاز نخست آن افتتاح و بهره برداری شود.

رییس هیات مدیره منطقه آزادچابهار از همکاری و همراهی مردم و مسئولان شهرستان چابهار در به سرانجام رسیدن پروژه ها قدردانی کرد و افزود: با تکمیل زیرساخت های حمل و نقل شاهد افزایش اشتغال، تولید و توسعه خواهیم بود.

کردی گفت: منطقه آزادچابهار نقش مهمی در توسعه استان محروم سیستان وبلوچستان دارد و در آینده نیز نقش آن با تکمیل زیرساخت ها پررنگتر خواهد شد.

ساخت فرودگاه، چابهار را به مراکز ثروت و قدرت متصل می‌کند

استاندار سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: ساخت این فرودگاه بین‌المللی شهرستان راهبردی چابهار را به مراکز ثروت و قدرت متصل می کند و می تواند در جذب گردشگر و سرمایه گذار نقش مهمی داشته باشد.

احمدعلی موهبتی با اشاره به اینکه سه دولت در گذشته برای ساخت فرودگاه چابهار تلاش کردند ولی موفق نشدند، خاطرنشان کرد: تلاش دکتر اسلامی بعنوان وزیر راه وشهرسازی و مدیران سابق منطقه آزاد و وزارت راه وشهرسازی برای محقق شدن این فرودگاه قابل تقدیر است.

وی بیان کرد: توجه ویژه دولت به توسعه سیستان وبلوچستان ستودنی است و با اختصاص بیش از ۳۰۰ میلیون یورو بزودی شاهد تحول در ساخت راه آهن چابهار به سرخس مشهد خواهیم بود.

رئیس شورای برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: دولت تدبیر و امید برای گازرسانی به تمام نقاط شهری و روستایی، تکمیل بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی، توجه به نقاط حاشیه نشینی و حل سایر مشکلات زیرساختی تلاش های خوبی کرده که شاهد خبرهای خوبی خواهیم بود.

استاندار سیستان وبلوچستان ادامه داد: وحدت و انسجام با همدیگر می تواند بخشی از مشکلات را مرتفع کرد.

راه‌های روستایی و بین شهری چابهار نیازمند آسفالت هستند

امام جمعه اهل سنت چابهار نیز اظهار داشت: راه‌های روستایی و بین شهری این شهرستان نیازمند آسفالت و بازگشایی هستند و این مهم با تخصیص اعتبارات محقق می شود.

مولوی عبدالرحمن ملازهی افزود: تمام کشور از راه مناسب برخوردار است و مردم نیز امیدوارند راه‌های روستاها و شهرهای مختلف استان نیز آسفالت و دوبانده شوند.

وی با قدردانی از تلاش های دولت برای توسعه و آبادانی چابهار و سایر نقاط سیستان وبلوچستان، خاطرنشان کرد: مردم پس از سالها انتظار اکنون شاهد آغاز عملیات اجرایی فرودگاه بین المللی چابهار هستند.

زیرساخت های حمل ونقل سیستان وبلوچستان متحول می شود

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا نیز اظهار داشت: ساخت فرودگاه، تکمیل پروژه راه آهن چابهار به سرخس مشهد، تکمیل طرح توسعه بندرچابهار و دوبانده شدن راههای ترانزیتی  می تواند حمل ونقل این استان را متحول کند.

سردار محمد افزود: مصمم به تکمیل پروژه های در دست اجرا هستیم و از هیچ کوششی برای محرومیت زدایی این استان محروم دریغ نمی کنیم.

ساخت فرودگاه چابهار برگ زرینی از عملکرد مثبت دولت است

نماینده مردم شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک وقصرقند در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: ساخت فرودگاه در شرایط بد اقتصادی اقدامی مبارک برای مردم است که جا دارد از تلاش های دولت نهایت تشکر و قدردانی شود.

عبدالغفور ایران نژاد افزود: پس از سالها انتظار مردم شاهد کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی فرودگاه چابهار هستند و امیدواریم در کمترین زمان ممکن افتتاح و بهره برداری شود.

وی بیان کرد: در تمام نقاط روستایی و شهری ایران شاهد راه‌های استاندارد و ۲ بانده هستیم ولی در سیستان و بلوچستان مردم برخی مناطق حتی از راه خاکی مناسب نیز محروم و برای تردد بهسختی با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

نماینده چابهار و نیکشهر ادامه داد: از دولت و به ویژه وزیر راه و شهرسازی درخواست داریم راه چابهار به زاهدان ۲ بانده و تمام راههای روستایی آسفالت شوند.

وی گفت: در کمتر از ۱۵ روز بیش از ۶۰ نفر بر اثر تصادفات در سیستان وبلوچستان کشته شدند که نیاز است جاده ها استاندارد شوند.

ساخت فرودگاه چابهار موجب تسهیل ورود و خروج مسافر می شود

معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندارشهرستان ویژه چابهار نیز گفت: ساخت فرودگاه بین المللی در چابهار موجب تسهیل در ورود و خروج مسافر می شود و می تواند نقش مهمی در جذب سرمایه گذار و گردشگر داشته باشد.

رحمدل بامری افزود: شهرستان چابهار با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت، ۸۰ هزار دانش آموز، ۱۰ هزار دانشجو و بیش از ۷۰ هزار نفر حاشیه نشین محروم از امکانات اولیه زندگی، دارد که نیاز است وزارت راه وشهرسازی برای تامین زیرساخت های حاشیه شهر و راه‌های ارتباطی اقدام کند.

وی بیان کرد: ساخت بیش از هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه از مبدا چابهار به طرف هرمزگان، زاهدان و کرمان از درخواست های مردم و مسئولان است تا شاهد رونق حمل ونقل و ترانزیت کالا باشیم.

وی از تمام مروم و مسوولان که در ساخت فرودگاه کمک کردند، قدردانی کرد و افزود: قطعا تکمیل راه آهن، بندر و فرودگاه اقتصاد و تجارت منطقه جنوب شرق را متحول می کند.

وی تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه راه و شهرسازی، دوبانده شدن راه مرز ریمدان و اتصال راه آهن به مرز پاکستان از طریق ریمدان دشتیاری را خواستار شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل