جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود
کولیوند با اشاره به تصویب لایحه الحاق بنادر به منطقه آزاد چابهار مطرح کرد

سیستان و بلوچستان در مسیر اشتغال‌زایی و آبادانی؛ افزایش جذب سرمایه‌گذاران در آینده

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/10/24 | تعداد بازید :1093
رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار و توسعه این مناطق، اشتغال زایی، افزایش آبادانی و شکوفایی استان را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار، گفت: منطقه آزاد و بندر چابهار از اهمیت استراتژیک برای کل منطقه برخوردار است و قطعا تقویت و حمایت از این بخش آثار مثبتی را برای کل استان سیستان و بلوچستان و کشور به دنبال خواهد داشت.

الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار زمینه‌ساز جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی

نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بندر چابهار در مسیر راه ابریشم قرار دارد، بنابر این ارتقا زیرساخت های این حوزه نه تنها برای ما، بلکه برای کشورهای پیرامون دارای اهمیت است، از طرف دیگر الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار قطعا موجب جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی خواهد شد.

وی گفت: اتصال بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار موجب افزایش توان و ظرفیت بندر اقیانوسی چابهار برای تجارت و تخلیه و بارگیری کالاها می شود، بنابر این با اجرای مصوبه امروز مجلس می توان به توسعه این بنادر و افزایش تعاملات بندری ایران با دیگر کشورها چشم دوخت.

اشتغال زایی، آبادانی و شکوفایی استان سیستان و بلوچستان نتیجه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار

کولیوند ادامه داد: یکی از دغدغه های اصلی نمایندگان مجلس در سال های گذشته رفع محرومیت و توسعه استان سیستان و بلوچستان بوده است، از این رو قطعا الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار و توسعه این مناطق، اشتغال زایی، افزایش آبادانی و شکوفایی استان را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به بروز حادثه سیل در استان سیستان و بلوچستان، گفت: این حادثه خساراتی را برای خانه های مردم و زیرساخت های این منطقه به دنبال داشته است، اما خوشبختانه اقدامات قابل قبولی برای کمک رسانی به مردم صورت گرفته، اما امیدوارم این حمایت ها تا پایان کنترل بحران و بهبود شرایط مردم ادامه داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: برخی از روستاهای استان سیستان و بلوچستان در محاصره سیل قرار دارند، اما طبق گزارش های واصله از وزارت کشور، اقدامات و برنامه ها به خوبی در حال انجام است. در شرایط کنونی کمک رسانی به مردم سیل زده از طریق قایق و بالگرد در حال انجام است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل