جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

محور پرترافیک چابهار- کنارک با ۲۴۸ میلیارد تومان ۲ بانده می‌شود

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 99/03/21 | تعداد بازید :1782
نماینده مردم شهرستانهای چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی گفت: محور پرترافیک چابهار- کنارک با تخصیص ۲۴۸ میلیارد تومان اعتبار و مشارکت ۵۰ درصدی سازمان منطقه آزادچابهار ۲ بانده و رفت و آمد تسهیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار معین‌الدین سعیدی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راه چابهار ـ کنارک یکی از پرترافیک‌ترین مسیرهای ارتباطی استان سیستان وبلوچستان است و متاسفانه میزان تصادفات منجر به فوت و جراحات جدی در این محور بسیار زیاد است. 

وی بیان کرد: این اقدام مبارک و خبرخوش با امضای موافقتنامه بین دکتر خادمی معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه و دکتر کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با حضور نماینده حوزه انتخابیه چابهار محقق و مقرر شد پروژه ساخت باند دوم چابهار به کنارک با اعتبار ۲۴۸ میلیارد تومان با مشارکت ۵۰ درصدی منطقه آزاد ساخته شود.

وی با اشاره به اینکه مدت اجرای مشارکت سه سال پیش بینی شده اما با توجه به اهمیت پروژه انتظار می رود تا ۱۸ ماه آینده بطور کامل اجرا شود، خاطرنشان کرد: با توجه به آمار بالای تصادفات جاده‌ای در این محور، اجرای پروژه یادشده به عنوان مطالبه جدی مردم چابهار و کنارک نقش مهمی در کاهش این معضل خواهد داشت.

 نماینده مردم شهرستانهای چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی از مجموعه وزارت راه و شهرسازی و سازمان منطقه آزاد برای تخصیص اعتبار لازم تقدیر کرد و گفت: چنانچه همت و همراهی مسوولان نباشد پروژه ها به سرانجام نخواهد رسید.

سعیدی گفت: رفع مشکل بازگشایی و آسفالت راه‌ها و ساخت ابنیه فنی و پل از مهمترین خواسته های مردم حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک، دشتیاری و قصرقند است بطوریکه بیش از ۲۰ هزار نفر از اهالی بخش تلنگ شهرستان قصرقند راه ارتباطی با مرکز این شهرستان ندارند و به ناچار برای یک کار اداری باید با عبور از سه شهرستان و طی بیش از ۳۰۰ کیلومتر راه به مرکز شهرستان برسند.

وی با تاکید بر اینکه حوزه راه نیازمند همت جهادی و انقلابی و تخصیص ویژه اعتبارات است، افزود: با توجه به توسعه بندر چابهار و افزایش تردد جادهای، سازمان بنادر و کشتیرانی نیز باید در توسعه شریان‌های ارتباطی جاده‌ای حوزه جنوب استان سیستان و بلوچستان، نقش خود را ایفا کند.

چابهار و کنارک از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان و در ساحل دریای عمان(مکران) قرار دارند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل