جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

مهارت آموزی 790 نفر برای بکارگیری در صنایع مختلف منطقه آزاد چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/10/05 | تعداد بازید :1992
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: یکی از برنامه های مهم این سازمان توانمندی سازی و آموزش نیروی انسانی برای اشتغال در صنایع مختلف در این منطقه است که 790 نفر در یک سال گذشته مهارت های لازم را فراگرفتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، عبدالرحیم کردی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار این خبرگزاری اظهار داشت: همچنین در سالجاری برنامه برای مهارت آموزی هزار نفر دیگر برای بکار گیری در صنایع مختلف منطقه آزاد چابهار وجود دارد.

وی بیان کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای، دانشگاه بین المللی و دیگر مراکز دوره های کوتاه و بلند مدت را با اساتید و کارگاه های مجهز برگزار می کنند که نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی مجرب دارند.

وی ادامه داد: سه هزار و 168 شرکت داخلی و خارجی ثبت شده در منطقه آزاد چابهار 13 هزار و 600 شغل ایجاده کرده اند.

وی گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار با استفاده از بند بودجه کمک به نواحی همجوار در مسائل عمرانی کمک های زیادی کرده اما از سال 1394 برابر قانون کمک به نواحی همجوار حذف ‌شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اشتغال افراد بومی و مشارکت جوامع محلی در توسعه این منطقه را مهم ارزیابی کرد.

کردی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد چابهار از هیچ کوششی برای توسعه، آبادانی و کاهش مشکلات این منطقه و نواحی همجوار دریغ نخواهد کرد، اظهار داشت: ساخت مدرسه 12 کلاسه در روستای تیس، تجهیز آی سی یو بیمارستان امام علی (ع) چابهار، خرید 2 دستگاه آمبولانس، خرید تانکر برای تقویت آبرسانی سیار روستایی، حمایت از تیم های ورزشی و اعزام به رقابت های داخلی و خارجی از جمله مهمترین کارهای مهم سالهای اخیر این منطقه بوده است.

به گزارش ایرنا، منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار در زمینی به مساحت 14 هزار هکتار و 9 پیکره در اردیبهشت سال 1370 با مصوبه هیات وزیران رسمیت یافت و در 22 بهمن ماه سال 1371 همزمان با کیش و قشم توسط مرحوم آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری وقت رسما افتتاح شد.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان براساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر و 48 هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.

شهر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل