جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

۸۸ میلیارد تومان برای آبرسانی روستای تیس چابهار در حال هزینه است

اقتصادی | تاریخ خبر : 99/11/29 | تعداد بازید :622
مشاور رییس جمهوری و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: ۸۸ میلیارد تومان برای آبرسانی روستای تیس چابهار در حال هزینه است و امیدواریم با سرعت کار لازم تا اردیبهشت سال آینده فاز نخست آن افتتاح شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، مرتضی بانک روزچهارشنبه در بازدید از پروژه شبکه توزیع آب روستای تیس چابهار اظهار داشت: احداث مخازن بتنی به ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب، ایستگاه پمپاژ، خطوط انتقال و توزیع آب به طول مجموعا ۷۰ کیلومتر، حفاری‌ها، اجرای شبکه و ترمیم مسیرهای حفاری از عمده فعالیتهای در حال انجام در پروژه آبرسانی روستای تیس است.

وی با اشاره به اینکه روستای تیس با چند هزار سال قدمت سالها حتی یک متر شبکه آبرسانی نداشته و بصورت سقایی آبرسانی می شده است، خاطرنشان کرد: تلاش منطقه آزادچابهار برای آبرسانی به مردم محروم روستای تیس ستودنی است.

وی افزود: سرعت عمل و فعالیت های انجام شده حوزه آبرسانی روستای تیس که در این بازدید مشهود بود قابل قدردانی است.

مشاور رییس جمهوری و دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور ادامه داد: هم اینک ۱۰۰ پروژه در حال اجرا و از پیشرفت های خوبی برخوردارند.

وی گفت: علاوه بر این پروژه خانه امید روستای کمب چابهار به نمایندگی از ۳۳ خانه امید روستایی در شهرستان‌های چابهار، کنارک و دشتیاری با پوشش خدمات به ۱۴۰ روستا مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: خانه امید روستای کمب چابهار با سازه LSF و در ۱۰۰ مترمربع زیربنا در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی با مشارکت مالی سازمان منطقه آزاد چابهار و موسسه خیریه دکتر مجتهدی احداث شده است.

مدیرعامل منطقه آزادچابهار نیز اظهار داشت: آبرسانی به روستای تیس یکی از اقدامات مهم برای مردم ساکن در این روستا است و بعد از سالها چشم انتظاری آرزوی دیرینه آنها درخصوص حل مشکل آبرسانی مرتفع می شود.

عبدالرحیم کردی افزود: علاوه بر آبرسانی اقدامات خوبی برای ساماندهی، آسفالت و تعریض معابر، ساخت مدرسه و دیگر زیرساخت ها در دستور قرار گرفته که موجب رضایتمندی مردم شده است.

وی گفت: منطقه آزادچابهار در مسیر توسعه قرار دارد و پروژه های عمرانی در دست اجرا قابل مقایسه با سالهای گذشته نیست.

به گزارش ایرنا مرتضی بانک مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد وویژه اقتصادی کشور در دومین روز از سفر خود به چابهار به همراه احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار، معاونان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، فرماندار و مسوولان اجرایی این شهرستان با حضور بر مزار مطهر شهدای گمنام در مسجد پیامبر اعظم (ص) به مقام شامخ شهدا ادای احترام و با آرمان‌هایشان تجدید میثاق کردند.

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به همراه معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور مناطق و معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد دیروز /سه شنبه/ وارد فرودگاه کنارک شدند.

بازدید از پروژه زیرساختی بزرگراه چابهار - کنارک، شرکت در شورای اداری استان سیستان‌ و بلوچستان با حضور استاندار، مدیران کل و مسوولان اجرایی استان و شهرستان‌های چابهار، کنارک و دشتیاری در سالن همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد، افتتاح خانه فرهنگ کمالان، پروژه‌های اقتصادی، پروژه‌های مسوولیت اجتماعی خانه های امید، زمین‌های چمن روستایی و مدارس و بازدید از پتروشیمی، ورزشگاه کریکت، کارخانه های تولید لامپ، پروژه‌های عمرانی، زیرساختی، گردشگری، ورزشی و اجتماعی از جمله برنامه‌های سفر مرتضی بانک به جنوب این استان است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل