جدیرترین اخبار :
  • اطلاعيه دعوت به مشاركت در «بورس بین‌الملل مناطق آزاد» منتشر شد
  • تقویت دیپلماسی با هم‌افزایی مزیت‌ ترانزیتی مناطق آزاد
  • برپایی آموزش های اشتغال محور در ندامتگاه چابهار
  • شماره پانزدهم هفته نامه چابهار تایمز
  • دستورات ویژه رئیس جمهور برای ساماندهی حاشیه نشینی چابهار

سرپرست هیات تجاری کنیا: سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت در چابهار مدنظر است

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/08/15 | تعداد بازید :774
رییس مجلس ایالتی و سرپرست هیات تجاری مورانگا کنیا در شرق آفریقا با بیان اینکه به دنبال ایجاد یک تجارت پایدار و طولانی‌مدت در منطقه آزاد چابهار هستیم گفت: در حال حاضر هدف تجار کنیا سرمایه‌گذاری در حوزه چای و قهوه و در مرحله بعد، سایر محصولات است.

به گزارش  روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار، لئونارد کاریوکی  رییس مجلس ایالتی و سرپرست هیات تجاری مورانگا کنیا در شرق آفریقا در نشستی با مدیران و فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: هدف از سفر ما به ایران خصوصا منطقه آزاد چابهار، تقویت روابط اقتصادی و تجاری بین ایالت مورانگا و چابهار است

رئیس مجلس ایالتی مورانگا کنیا ادامه داد: به چابهار آمدیم، چون می‌دانیم منطقه آزاد چابهار دارای جایگاه استراتژیک و راهبردی در خاورمیانه است.

وی تصریح کرد: رویای تقویت ارتباطات تجاری در حال شکل‌گیری است و به همین دلیل هیاتی از بازرگانان با ما همراه شدند تا موارد تجاری و سرمایه‌گذاری در این منطقه را بررسی و با تجار چابهار گفتگو کنند.

کاریوکی با بیان اینکه طی روز‌های گذشته با تجار زیادی در نقاط مختلف ایران ملاقات کردیم گفت:، اما احساس کردیم که سفر ما به ایران بدون آمدن به چابهار کامل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بنا داریم شرکای تجاری خودمان را پیدا کنیم اظهار داشت: می‌خواهیم هر اقدام تجاری ما در منطقه آزاد چابهار به صورت شراکت با تجار این منطقه باشد.

توانمندی سرمایه‌گذاران لازمه ارائه تسهیلات و مشوق‌ها است

محمد هدایی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار هم در این نشست اظهار داشت: در منطقه آزاد چابهار ابتدا توانمندی تجار را بررسی و سپس نسبت به ارائه تسهیلات اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: همواره در کنار تجار باانگیزه و توانمند هستیم و از آن‌ها حمایت می‌کنیم تا بتوانند در تجارت خود موفق شوند.

به گفته وی، سرمایه‌گذاران مورانگای کنیا نیز با انتخاب منطقه آزاد چابهار، مسلما آینده روشنی در بحث تجارت خواهند داشت و در مباحث مربوط به حوزه کشاورزی و صنایع فرآوری هم می‌توانیم نقاط مشترک زیادی تعریف کنیم.

وی از مزایای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار به فروش زمین با اقساط بی‌بهره و تخفیف در بخش‌های انبارداری اشاره کرد.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه از طرح‌های مشارکتی استقبال می‌کنیم گفت: علاقه‌مندیم تجاری که به این منطقه می‌آیند با استفاده از دانش و تجربیات فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار، سریع‌تر به نتیجه مطلوب خود برسند.

فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار و مورانگا همچنین در خصوص چگونگی همکاری و فعالیت در حوزه فرآوری، بسته‌بندی و صادرات مواد غذایی از جمله چای، قهوه، برنج و دانه‌های روغنی به بازار‌های پیرامونی گفتگو کردند.

  حسن کرابی رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد چابهار و سید بهاء‌الدین حسینی کارشناس وزارت امور خارجه ایران، سرمایه‌گذاران منطقه آزاد چابهار و هشت نفر از بازرگانان و تاجران فعال حوزه کشاورزی مورانگا در کنیا از جمله ۲ عضو مجلس ایالتی این شهرستان و صادرکنندگان آواکادو، آناناس، قهو و چای نیز در این نشست حضور داشتند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل