جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار:

منطقه آزاد همگام با مردم خداجوی چابهار به استقبال ضیافت الهی می‌رود

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/02/26 | تعداد بازید :2513
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار نیز همانند سال‌های گذشته با ارج نهادن به ماه مبارک رمضان، همه هم‌وغم خود را بکار گرفته است تا آیین‌های ویژه و سنتی ماه مبارک با شکوه هرچه‌تمام‌تر برگزار شود. همچنین تلاش داریم پاسخی درخور به تأمین نیازهای مادی و معنوی روزه‌داران عزیز بدهیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار مردم مؤمن و خداجوی این منطقه در آستانه حلول ماه مبارک رمضان با دل‌های سرشار از عشق به ذات اقدس تعالی به استقبال پاکی‌ها و زیبایی‌های این ماه مقدس رفته‌اند.

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار بابیان این مطلب گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار نیز همانند سال‌های گذشته با ارج نهادن به ماه مبارک رمضان، همه هم‌وغم خود را بکار گرفته است تا آیین‌های ویژه و سنتی ماه مبارک با شکوه هرچه‌تمام‌تر برگزار شود. همچنین تلاش داریم پاسخی درخور به تأمین نیازهای مادی و معنوی روزه‌داران عزیز بدهیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از مردم متدین شهرستان چابهار با گرفتن روزه در ماه‌های رجب و شعبان به استقبال ماه مبارک رمضان می‌روند، ادامه داد: شب‌های رمضان در چابهار شور و حال دیگری دارد و مردم بخصوص خردسالان با پوشیدن لباس‌های نو به همراه پدران و مادران خود در آیین‌ها و مراسمات مذهبی شرکت می‌کنند و به درگاه الهی تقرب می‌جویند.

دادکریم بلوچ به برنامه‌های حوزه‌های مختلف منطقه آزاد چابهار در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد با همکاری هیئت‌امنای مسجد پیامبر اعظم (ص) به مدت 30 شب برنامه‌های متنوع و شاد اعم از جزء خوانی قرآن کریم همراه با مسابقات قرآنی، پذیرایی و ضیافت افطاری در این مسجد برگزار می‌کند.

وی برگزاری جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) را از دیگر برنامه‌های منطقه اعلام کرد و افزود: برگزاری مراسم عزاداری شهادت مولای متقیان و احیای شب‌های قدر با حضور مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت را از دیگر برنامه‌های این معاونت است.

معاون اجتماعی و فرهنگی سازمان منطقه آزاد چابهار از برنامه‌ریزی برای برگزاری باشکوه جشن‌های عید فطر خبر داد و افزود: برگزاری مسابقه و اهدای جایزه به برندگان و برگزاری آیین تجلیل از قاریان برجسته قرآن کریم ازجمله برنامه‌های جشن خواهد بود.

بلوچ به برنامه آزادسازی زندانیان غیر عمد چابهار اشاره کرد و گفت: این برنامه تحت عنوان «جشن با کریمان» توسط سازمان منطقه آزاد چابهار و با همکاری ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان، شرکت‌های فعال در منطقه و خیرین برگزار خواهد شد.

به گفته سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی سازمان، توزیع سبد کالا به نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی شهرستان چابهار از دیگر برنامه‌های منطقه آزاد است.

وی همچنین از برگزاری مسابقات ورزشی جام رمضان خبر داد و اضافه کرد: در جام رمضان مسابقاتی در رشته‌های کریکت، والیبال و فوتسال با شرکت تیم‌های کارکنان بخش‌های مختلف سازمان، باشگاه‌های ورزشی و شرکت‌های منطقه برگزار می‌شود.
دادکریم بلوچ در پایان گفت: امیدواریم برنامه‌های سازمان منطقه آزاد چابهار بتواند ماه ضیافت الهی را به مردم خداجو و مؤمن این منطقه گواراتر کند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل