جدیرترین اخبار :
  • نقش مناطق آزاد در توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی ایران و هند
  • مهار آتش در پیکره هفتم صنعتی منطقه آزاد چابهار
  • سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور به چابهار
  • راه اندازی کارگاه تولید ساز های سنتی در منطقه آزاد چابهار
  • تمدن تیس، ثبت جهانی می شود

پیکره مسکونی منطقه آزاد چابهار پایلوت جمع‌آوری زباله از مبدأ

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/09/18 | تعداد بازید :706
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: از ۱۵ آذرماه جاری طرح جمع‌آوری زباله‌ها از مبدأ در پیکره مسکونی منطقه آزاد چابهار در ساعات ۲۰ تا ۲۲ شب به‌عنوان پایلوت در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "اقبال صادقی" افزود: این کار از مصوبات کارگروه پسماند شهرستان چابهار است که شهروندان منطقه آزاد چابهار در ساعات مشخص زباله‌ها را به‌صورت تفکیک‌شده به کارگران خدمات تحویل و توسط ماشین مجهز به‌صورت مکانیزه تفکیک و به سایت پسماند شهرداری‌های چابهار و کنارک منتقل می‌شوند.

وی اضافه کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای حفاظت از محیط‌زیست و جلوگیری از آلودگی‌های محیطی اقدام به انعقاد قرارداد میان‌مدت 5 ساله سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های چابهار و کنارک نموده است بر اساس این قرارداد کلیه زباله‌های سطح منطقه آزاد چابهار توسط پیمانکار منطقه آزاد به سایت پسماند منتقل خواهد شد.

صادقی اظهار داشت: سایت پسماند واقع در پارک شیخان حدود 20 کیلومتری منطقه آزاد چابهار قرار دارد که عملیات پردازش، امحاء، و دفن زباله در آن محدوده انجام می‌شود.

وی می‌افزاید: به دلیل وجود زباله دزدها و افرادی از داخل سطل‌های زباله در سطح شهر اقدام به تفکیک زباله‌های باارزش می‌نمایند سبب شده پیمانکاری که درسایت پسماند مستقراست اقدام به تفکیک زباله و عملیات پردازش را انجام می‌دهد ازلحاظ اقتصادی متضرر می‌شود.

صادقی گفت: افرادی که اقدام به تفکیک زباله از محل سطل‌های می‌کنند با واژگون کردند و آسیب سطل‌ها و رهاسازی زباله‌های بی‌ارزش سبب ایجاد خسارت به سطل‌های زباله، آلودگی محیط به‌خصوص افزایش حشرات و جوندگان می‌شود که باعث نارضایتی شهروندان شده است.

ایشان از کلیه ساکنین پیکره مسکونی و شهروندان تقاضا کرد تا ما را دررسیدن به اهداف طرح که همانا پاکیزگی محیط‌زیست می‌باشد یاری برسانند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل