جدیرترین اخبار :
  • سرپرست مدیریت صنایع سازمان منصوب شد
  • آغاز سرمایه‌گذاری افغانستان در ایران از چابهار کلید خورد
  • مدیر بازرسی، نظارت و پاسخگویی به شکایات منصوب شد
  • کریدور شرق کشور، شاهرگ حیاتی توسعه سرمایه‌گذاری از سرخس تا چابهار
  • منطقه آزاد چابهار آمادگی دارد پایلوت حوزه اقتصادی اصفهان باشد

نوروزگاه پیام آور شادی در نقاط مختلف سواحل مکران

گردشگری | تاریخ خبر : 2/01/05 | تعداد بازید :1156
جشنواره نوروزگاه امسال به طور پراکنده و گسترده تر از سال‌های گذشته در نقاط مختلف چابهار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار مهدی آبروش، رییس کمیته اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر در مورد برگزاری جشنواره نوروزگاه در چابهار اعلام کرد: با توجه به تصمیمات جلسه ستاد خدمات سفر نوروزی چابهار در سال ۱۴۰۲، برای ایجاد محیط مفرح، شاداب در اوقات فراغت مسافران و گردشگران، سازمان منطقه آزاد چابهار، تصمیم به برگزاری جشنواره نوروزگاه صورت پراکنده در مناطق متفاوتی گرفت.

این جشنواره هرساله در جایگاه میلاد ۲ برگزار می‌شد و بر اساس تصمیم کمیته ستاد سفر، امسال این جشنواره از زرآباد تا بریس در محل‌های جاذبه‌های گردشگری و حضور بالای گردشگران انجام شد.

وی در زمینه برنامه‌های جشنواره نوزوزگاه: در این جشنواره، آیین و سنت‌ها از جمله موسیقی محلی از شمال تا جنوب استان، تئاترهای خیابانی، برنامه‌های مشترک برای ایجاد محیطی جذاب و مفرح برای گردشگران انجام شد.

آبروش افزود: جشنواره نوروزگاه در زرآباد، روستای درک، بوم‌گردی کهیر، گل‌فشان، روستاهای کم برخوردار مانند کمپ، تالاب صورتی و بریس اجرا شد.

رییس کمیته اسکان و رفاه ستاد، ضمن بی‌نظیر خواندن استقبال گردشگران از این جشنواره در زمان اجرای موسیقی محلی اعلام کرد که در مسیرهای اجرا، هدایایی مانند شال‌های بلوچی و صنایع دستی به گردشگران اهدا شد که به‌عنوان یادگار از منطقه و سفر به چابهار داشته باشند.

آبروش اعلام کرد که همزمان، جشنواره فرهنگی_ورزشی در چابهار با هدف ایجاد اوقات فراغت و معرفی آداب و رسوم بلوچستان برگزار شد و شامل برنامه‌های متنوع پرواز بادبادک، دارت، طناب کشی، مسابقه مجسمه‌های شنی و شترسواری بود که برای گردشگران جذابیت ویژه‌ای داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز ماه رمضان اجرای جشنواره‌ها پایان یافت و در ادامه برنامه‌خای جشن عبادت با مشارکت بازاریان در مجتمع‌ها برگزار می‌شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل