جدیرترین اخبار :
  • یازدهمین شماره هفته نامه چابهار تایمز منتشر شد
  • جامعه تخصصی فعالان صنایع دستی در منطقه آزاد چابهار تشکیل می‌شود
  • تیم کریکت منطقه آزاد چابهار قهرمان مسابقات سیستان و بلوچستان
  • تیم کریکت منطقه آزاد چابهار قهرمان مسابقات سیستان و بلوچستان
  • ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است

عملکرد یک ساله منطقه آزاد چابهار تشریح شد

گردشگری | تاریخ خبر : 95/11/27 | تعداد بازید :2380
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار رشد صادرات و ثبت و مشارکت 63 شرکت های خارجی را مهم ترین برنامه منطقه آزاد چابهار در یک سال گذشته دانست.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار به نقل از مانا عبدالرحیم کردی با اشاره به عملکرد منطقه آزاد چابهار در یک سال گذشته گفت: صادرات کالا از منطقه آزاد چابهار به رشد 30 درصدی رسیده و مقصد اصلی این کالاها کشورهای عربی و به طور عمده عمان، آسیای میانه و افغانستان بوده است.

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد چابهار رشد 30 درصدی صادرات مجدد (ترانزیت) نیز از اهداف منطقه آزاد چابهار در یک سال گذشته بود که هنوز محقق نشده است.

کردی لازمه صادرات مجدد را وجود خط کشتیرانی منظم دانست و گفت: درسال های گذشته به دلیل تحریم های بین المللی خط کشتیرانی مستمر و منظم در مسیر چابهار وجود نداشت که با پیگیری های صورت گرفته به زودی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران این خط منظم را در چابهار راه اندازی می کند.

وی با اشاره به امضای 15 تفاهم نامه سرمایه گذاری و همکاری مشترک با طرف های خارجی خاطر نشان کرد: این تفاهم نامه ها همگی در فضای پسابرجام منعقد شده و تاکنون هشت تفاهم نامه منتنج به شرکت یا توافق شده است.

کردی با اشاره به برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری سواحل مکران در بهمن ماه سال جاری در چابهار تصریح کرد: در این همایش پنج تفاهم نامه با سرمایه گذاران خارجی امضا شد که تاکنون یکی از آنها با شرکت شیلاتی سی اچ آی آر کاملا اجرایی شده و کارشناسان این شرکت در چابهار مستقر شده اند.

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد چابهار یک تفاهم نامه دیگر نیز در این همایش با چهارمین فولادسازی بزرگ دنیا (شرکت پسکو کره جنوبی) برای سرمایه گذاری و همکاری مشترک در شرکت فولاد مکران چابهار به امضا رسید.

وی درپایان با اشاره به رشد 25 درصدی ثبت شرکت های خارجی در منطقه آزاد چابهار گفت: در فضای پسا برجام 63 شرکت خارجی در منطقه آزاد چابهار به ثبت رسید و این درحالی است که از زمان تاسیس منطقه آزاد چابهار تا قبل از برجام 240 شرکت فعالیت می کردند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل