جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380

همکاری دانشگاه بین‌المللی چابهار و مرکز نوآوری ایران و چین

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/11/10 | تعداد بازید :1544
رئیس دانشگاه بین‌المللی چابهار، گفت: با امضای یادداشت تفاهم فی‌مابین و با حضور افشین فرهنگ مدیرعامل مرکز نوآوری ایران و چین در تابستان سال جاری، این دانشگاه و مرکز نوآوری ایران و چین در راستای اتصال اکوسیستم نوآوری و فناوری ایران به اکوسیستم تجاری‌سازی و توسعه بازار چین با یکدیگر همکاری خود را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "ارسلان دژکام"، افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد طرفین نسبت به به‌کارگیری ظرفیت‌های خود برای حمایت از ایده‌های نوآوری، ارزیابی نیازهای صنایع SME و تأمین خدمات صنعتی، فناوری از طریق ایجاد شبکه نخبگان ایران و چین اهتمام ویژه داشته باشند.

دژکام اضافه کرد: تأسیس این دفتر در چابهار پس از امضای تفاهم‌نامه و تأسیس مرکز نوآوری ایران و چین در پارک صنایع فناوری پیشرفته شنجن، اقدامی مهم برای تحقق اهداف مرکز شنجن تلقی می‌شود. فرایند تأسیس مرکز با حمایت‌های ویژه جناب آقای دکتر شیرغلامی سرکنسول ایران در گوانجو میسر شده است. مرکز نوآوری ایران و چین در ماه نوامبر سال گذشته میلادی با حضور نمایندگانی از سوی دولت‌های ایران و چین تأسیس شد.

حمایت ویژه مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد چابهار جناب آقای دکتر کردی مبنی بر ایجاد مدل موفق همکاری بین ایران و چین مبتنی بر نوآوری در تأسیس دفتر مرکز نوآوری ایران و چین در چابهار زمینه‌ساز حضور هیئت چینی در چابهار و آغاز همکاری‌های جدی برای انجام پروژه‌های مشترک بوده است.

شایان‌ذکر است شهر شنجن به‌عنوان قطب نوآوری چین شناخته می‌شود.

 

گزارش تصویری

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل