جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار مطرح کرد

لزوم هم افزایی و همکاری بخش خصوصى و دولتى در مبارزه با قاچاق کالا

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/11/11 | تعداد بازید :961
دادستان کل کشور با بیان اینکه یکى از موضوعات مهم در مسائل اقتصادى مبارزه با قاچاق کالا است بر لزوم هم افزایی و همکاری بخش خصوصى و دولتى در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور شب گذشته در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار حضور یافت و در نشستی چند ساعته مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در این نشست ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروز در یک جنگ جدی اقتصادی هستیم و دشمنان کشورمان به صراحت به این موضوع اذعان کرده‌اند.

وی در ادامه با یادآوری تجربه دوران دفاع مقدس بیان داشت: در جنگ تحمیلی، همه اقشار، گروه‌ها و اصناف، بسیج شدند که جنگ را به پیروزی برسانند و نگذارند دشمنی که شرق و غرب از آن حمایت می‌کرد، پیروز شود.

دادستان کل کشور افزود: در آن دوره، اغلب مردم مشکلاتی که جنگ برای آن‌ها پدید آورده بود را خودشان حل می‌کردند، لذا باید همان شاخص‌هایی که در دوران جنگ تحمیلی مورد توجه قرار می‌دادیم، در جنگ اقتصادی نیز لحاظ نماییم و امروز وحدت میان بخش‌های مختلف در جنگ اقتصادی ضروری است.

وی با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری در تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه از این شورا به عنوان مهم‌ترین و کارسازترین ابزار در جنگ اقتصادی یاد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه اضافه کرد: برای پیروزی؛ وحدت، داشتن ابزار لازم و بکارگیری نیرو‌های مردمی نیاز است؛ اما متاسفانه در این شرایط شاهدیم که عده‌ای به دنبال این هستند که از این نمد برای خود کلاهی بدوزند که موجب تاسف است.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: عده‌ای ارز ٤٢٠٠ تومانی را دریافت و به تعهدات خود عمل نکردند، لذا در این شرایط این اقدام خیانت و ضربه زدن به اعتبار و حیثیت کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظرى با بیان اینکه باید یک تعامل، همکارى و هم افزایى بین بخش خصوصى و دولتى وجود داشته باشد، تاکید کرد: دستگاه قضایى عزم خود را براى برخورد با فساد و مفسد جزم کرده است.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: در خصوص فسادهایى که در بخش خصوصى وجود دارد، خود بخش خصوصى باید به میدان آید و مبارزه کند، بنابراین انتظارم به عنوان دادستان کل کسور این است که بخش خصوصی اگر در این زمینه اطلاعاتى دارند به بنده منتقل کنند و بر اساس وظیفه‌ای که داریم موضوع را دنبال می‌کنیم و دادستان‌هاى ما امروز در سراسر کشور موظف هستند، این رصد را انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظرى اذعان کرد: یکى از مهم‌ترین ابزار‌ها براى موفقیت در مبارزه با فساد، همکارى بخش خصوصى و ارائه اطلاعات است.

وی با اشاره به حمایت دستگاه قضایی از بخش خصوصی، تصریح کرد: در دستگاه قضایى عزممان را برای حمایت از بخش خصوصی جزم کرده و ریاست قوه قضاییه هم در این زمینه موکدا تاکید کرده‌اند و در بخش‌هاى مدیریت عالى دستگاه قضایى هم تصمیم داریم در حوزه فعالیت اقتصادى آنچه که در توانمان است و مرتبط به ما مى‌شود به کمک بخش اقتصادى و خصوصى بیاییم.

دادستان کل کشور تاکید کرد: هم ریاست قوه قضاییه دستور داده‌اند و هم بنده به دادستان‌های سراسر کشور بخشنامه ابلاغ کرده‌ام که اجازه داده نشود به هیچ وجه مراکز تولیدی و کارخانه‌ای بخاطر معوقات بانکى و مشکلات مالى تعطیل گردد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظرى افزود: یکى از آسیب‌هاى جدى به اقتصاد این است که اجازه دهیم کالایى که مى‌توانیم در کشور تولید کنیم، با ارز دولتی وارد شود.

وی یادآور شد: امروز دشمن در حال ضربه زدن به اقتصاد کشورمان است و مى‌خواهد وضعیت اقتصادى را با چالش جدى مواجه کند و تولید را پایین بیاورد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه یکى از موضوعات مهم در مسائل اقتصادى مبارزه با قاچاق کالا است بر لزوم هم افزایی و همکاری بخش خصوصى و دولتى در این زمینه تاکید کرد.

وى تصریح کرد: گفت: مقام معظم رهبری از چند سال پیش مسئله اقتصاد مقاومتى را مطرح کردند و از طرفى ظرفیت‌هاى بسیار گسترده‌اى از لحاظ انسانى، علمى، جغرافیایى، ژئوپولوتیک و از جهات مختلف داریم که باید مورد توجه قرار گیرد.

دادستان کل کشور در پایان خاطرنشان کرد: باید دِین خود را به مردم عزیز ادا کنیم و بخشى از مشکلاتى که دشمن به ما تحمیل مى‌کند را اگر نمى توانیم به صفر برسانیم، کاهش دهیم.

گفتنی است؛ فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار در نشست مشترک با دادستان کل کشور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، رییس کل دادگستری، دادستان مرکز و دیگر مدیران قضایی استان سیستان و بلوچستان به بیان مشکلات و مسایل تجاری و اقتصادی این منطقه پرداختند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل