جدیرترین اخبار :
  • توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار باعث افزایش رغبت سرمایه‌گذاران خارجی می‌شود
  • کمک یکصدمیلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد چابهار برای بازسازی مدارس مناطق سیل زده
  • تعمیر و بازسازی مدارس ماموریت منطقه آزاد چابهار پس از جاری شدن سیل است
  • جذب بیش از ۷۰ هزار نفر در مناطق آزاد ظرف دو سال آینده
  • راه‌اندازی فاز اول سامانه GIS در منطقه آزاد چابهار

استقبال گردشگران نوروزی از اقامتگاه‌های بومگردی در روستاهای هدف گردشگری

گردشگری | تاریخ خبر : 98/01/15 | تعداد بازید :848
رئیس کمیته ساماندهی روستاها ستاد دائمی خدمات سفر منطقه آزاد چابهار بابیان اینکه اقامتگاه‌های بومگردی با چیدمان سنتی، امکانات رفاهی مناسب و نرخ ارزان نسبت به سایر اماکن اقامتی در روستاهای هدف گردشگری شهرستان‌های چابهار و کنارک باعث جذب مسافرین نوروزی شده است افزود: در نوروز ۹۸ این مراکز اقامتی با استقبال گردشگران مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "عبدالوحید پایدار" اضافه کرد: اقامتگاه‌های بومگردی و کاشانه‌های میهمان روستاهای هدف گردشگری تیس، پزم، گواتر، بریس، درک و تنگ در نوروز ۹۸ شاهد پذیرش شمار زیادی از مسافرین بوده‌اند.

پایدار اظهار کرد: طبیعت‌گردی همراه با اقامت در روستاها امروز به یکی از رو به رشدترین بخش‌ها در صنعت گردشگری تبدیل‌شده که اقامتگاه‌های بومگردی نیز در حال حاضر طرفداران خاص خود را پیداکرده است.

وی تصریح کرد: برای نوروز 98، تعداد 32 اقامتگاه بومگردی و کاشانه میهمان در روستاهای هدف گردشگری کار پذیرایی از مسافران را بر عهده داشتند که در آن‌ها امکانات رفاهی به‌طور ویژه تعبیه‌شده بود.
وی تنوع قومیتی و فرهنگی و نیز وجود جاذبه‌های طبیعی را از مزیت‌های گردشگری‌ای روستاها برشمرد و افزود: بوم گردی راهی برای احیای سنت‌ها و آئین‌های قدیمی است که این مهم در اقامتگاه‌های بومگردی و کاشانه‌های میهمان شهرستان چابهار و روستاهای هدف گردشگری به نمایش گذاشته‌شده است.

وی عنوان کرد: گردشگران در این اقامتگاه‌ها می‌توانند از فرهنگ، آداب‌ورسوم و آیین‌های بکر و دست‌نخورده مناطق سیستان و بلوچستان، غذاهای سالم و طبیعی، نحوه فعالیت روستائیان، صنایع‌دستی زنان و مردان روستانشین و مناظر طبیعی زیبا و دیگر جاذبه‌های گردشگری این مناطق بهره‌مند شوند.

ایشان گفت: استفاده از طبیعت بکر روستاها خوردن غذاهای کاملاً سالم و ارگانیک که در محل تولید می‌شود بدون هیچ‌گونه افزودنی شیمیایی یا ماده نگه‌دارنده لمس یک زندگی ساده و سنتی روستایی شرکت در فعالیت‌های روزانه روستایی و خرید تولیدات دامی و صنایع‌دستی ازجمله فعالیت‌هایی است که گردشگران داخلی و خارجی فقط در اقامتگاه‌های بوم گردی می‌توانند تجربه کنند.

عبدالوحید پایدار اظهار داشت: تلاش کرده‌ایم که در ستاد دائمی خدمات سفر منطقه آزاد چابهار برنامه‌های شاد و پرنشاطی را در روستاهای هدف گردشگری در تعطیلات نوروزی 98 برگزار و از این فرصت در جهت جذب گردشگر و معرفی استان استفاده کنیم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل