جدیرترین اخبار :
  • برگزاری دوره ی آموزشی مدیریت بحران
  • بازدید حمیرا ریگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از محل آزمون ورودی دبیرستان دانا و توانا
  • شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد چابهار برگزار شد
  • دیدار فرماندار و رئیس شورای شهرستان زرآباد، پايتخت موز ایران
  • طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند

نکوداشتی جهانی با شعار "شناسایی، نخستین گام مراقبت بیماران هموفیلی" در منطقه آزاد چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/02/18 | تعداد بازید :2253
جلب توجه مسئولین دولتی و بخش خصوصی برای کمک مستمر جهت بهبود بیماران

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار مراسمی که قرار بود ۱۷ آوریل ۲۰۱۹ مصادف با ۲۸ فروردین‌ماه ۹۸ برگزار گردد به علت اعلام وضعیت فوق‌العاده و جاری شدن سیل در بخش وسیعی از کشورمان به تعویق افتاد و در ۱۲ اردیبهشت‌ماه پس از وقفه چندروزه در سالن رسالت منطقه آزاد چابهار با حضور"عبدالرحیم کردی"مدیرعامل، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار، احمد قویدل مدیرعامل کانون هموفیلی ایران و جمعی از مسئولین و مقامات محلی شهرستان چابهار باهدف جلب‌توجه مسئولین دولتی و بخش خصوصی به مشکلات عدیده بیماران هموفیلی و ایجاد بستر لازم برای کمک مستمر جهت بهبود شرایط زندگی بیماران برگزار گردید.

توسعه‌نیافتگی و فقر مانع اساسی در راه بهبود کیفیت زندگی بیماران استان سیستان و بلوچستان
"اکبر قویدل" مدیرعامل کانون هموفیلی ایران در این مراسم گفت: ترجیح می‌دهم به‌جای سخنرانی در رابطه با این مشکلات حاضرین ارجمند را دعوت به دیدن دولت فیلم کوتاه از سیمای تلخ دیروز و امروز نمایم.
قویدل ادامه داد: در سیمای گذشته صحنه‌هایی می‌بینید مربوط به ۲۰ الی ۳۰ سال پیش و متأسفانه سیمای بیماران هموفیلی استان سیستان و بلوچستان بسیار شبیه آن است.
وی اظهار داشت مشکلات زیرساختی ازجمله توسعه نیافتنی و فقر مانع اساسی درراه بهبود کیفیت زندگی بیماران این استان است.

آغاز همکاری رسمی منطقه آزاد چابهار با کانون هموفیلی ایران
"بیگم سلمانیان"مدیر کانون هموفیلی استان در این مراسم لوح تقدیری را که با امضای مشترک مدیرعامل کانون و استاندار سیستان و بلوچستان تهیه‌شده بود به"عبدالرحیم کردی" مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تقدیم کرد و از ایشان دعوت نمود با اهدای لوح تقدیر نماینده معرفی‌شده دفتر کانون هموفیلی ایران در سیستان و بلوچستان آغاز همکاری منطقه آزاد چابهار را با کانون هموفیلی ایران رسمیت بخشند.
پس از دریافت این لوح اظهار امیدواری شد ارتباط مناسبی را برای حمایت از بیماران در حوزه‌های رفاهی و اجتماعی و اعزام در صورت لزوم به مراکز درمانی پایتخت و مرکز استان فراهم گردد.

بی‌توجهی قوه قانون‌گذاری کشور به حوزه‌های حمایتی و رفاهی و اجتماعی
رئیس شورای شهرستان چابهار که از دیگر سخنرانان این همایش بود ضمن تأیید بی‌توجهی قوه قانون‌گذاری کشور به حوزه‌های حمایتی و رفاهی و اجتماعی گفت: متأسفانه این فرآیند منفی در حوزه‌های مدیریت شهری نیز جاری است و از مدیر دفتر کانون تشکر کردند که این یادآوری را در این منطقه به مدیران نمودند.

ازدواج فامیلی مهم‌ترین عوارض بیماری فامیلی
مشارکت ۵ نفر از اعضای داوطلب جمعیت هلال‌احمر در استقبال از میهمانان باهدف گرامی داشت تلاش‌های فداکارانه این جمعیت در فاجعه سیل یکی از ابتکارات مدیر دفتر کانون در استان سیستان و بلوچستان بود.
داوطلبین هلال‌احمر با تقدیم روبان قرمز و پیکسلی که نقش مشترک نشانه منطقه آزاد و کانون هموفیلی ایران تزیین‌شده نمایی از همدلی شرکت‌کنندگان با بیماران هموفیلی ایران و جهان در سالن به وجود آورده بود.
دو جوان هموفیلی به نام‌های مازیار و بی‌نظیر ازجمله سخنرانان این مراسم بودند و خانم فرامرزیان پور سرپرست دفتر نمایندگی خوزستان نیز در این برنامه شرکت داشتند.

حمایت یکی از خیرین از یکی از بیماران هموفیلی
مجری این برنامه نیز از مجریان سرشناس صداوسیمای استان بودند. در حاشیه این برنامه یکی از خیرین حمایت از یکی از بیمارانی که لثه‌هایش به‌صورت دائمی خونریزی دارد و در مراسم حضور داشتند میسر گردید. یکی از محوری‌ترین مباحث مطرح‌شده در این نشست، انعکاس عوارض ازدواج‌های فامیلی بود. مدیرعامل کانون از همکاری علمای اهل سنت و در رأس آنها مولوی عبدالحمید در رابطه با مشارکت در این اطلاع‌رسانی تقدیر نمود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل