جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
برای نخستین بار در کشور در منطقه آزاد چابهار صورت می‌گیرد؛

به وزن رسانی 5000 قطعه بچه ماهی در قفس در دریا

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/08/02 | تعداد بازید :1918
معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: برای نخستین بار یک شرکت خصوصی با سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و آبزی‌پروری با نوآوری و بهره‌گیری از علم نوین موفق به وزن رسانی 5000 قطعه بچه ماهی در قفس در دریا شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "سعید عیسی زاده" در ادامه بیان کرد: قفس‌های به وزن رسانی بچه ماهی از وزن 5 گرم تا 25 گرم در محیط دریا در خلیج چابهار و اسکله صیادی تیس در محدوده منطقه آزاد چابهار مستقرشده‌اند.
وی افزود: این‌گونه به وزن رسانی بچه ماهی معمولاً در خشکی و تأسیسات خاص صورت می‌گیرد ولی شرکت آبزی گستران ساحل مکران (آگسام) با همکاری و توصیه شرکت مهندس مشاور فرانسوی برای نخستین بار در ایران اقدام به وزن رسانی در دریا نموده است.
عیسی زاده اضافه کرد: نخستین بارگذاری آزمایشی با 5000 قطعه نتایج خوبی داشته و این تجربه آزمایشی هنوز ادامه دارد و در گام بعدی بارگذاری 200 هزار قطعه بچه ماهی دردی ماه سال جاری عملی خواهد شد.
معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان ساخت: ظرفیت فعلی این قفس‌ها 240 هزار قطعه بچه ماهی برای حدود 150 تن تولید ماهی پرواری است.
شایان‌ذکر است با توجه به مطالعات آمایش سرزمینی و بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته، به‌منظور استفاده حداکثر و بهینه از پتانسیل‌های شیلاتی منطقه آزاد چابهار در راستای آمایش سرزمینی، پارک شیلاتی سازمان متشکل از سه شهرک صنعتی شامل شهرک آبزی‌پروری، شهرک عمل‌آوری محصولات دریایی و منطقه صید و صیادی هست.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل