جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

۷ طرح گردشگری در مناطق آزاد اجرا می شود

گردشگری | تاریخ خبر : 98/04/27 | تعداد بازید :1947
معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور گفت: هفت پروژه گردشگری شامل هتل ۵ ستاره و مراکز تجاری و تفریحی جهت توسعه گردشگری در مناطق آزاد احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار محمد رضا رستمی در هجدمین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و گردشگری سازمان مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: در این راستا سه منطقه اعلام آمادگی کرده اند که به زودی این طرح‌ها در این مناطق عملیاتی می شود.

وی گردشگری را از موضوعات مهم در مناطق آزاد در راستای توسعه همه جانبه عنوان کرد و افزود: ارائه تسهیلات گردشگری مورد استقبال تعدادی از مناطق قرار گرفت که در این راستا هزار میلیارد تومان برای طرح‌های گردشگری از سوی دبیرخانه و از محل صندوق توسعه ملی تعلق گرفته است.

وی افزود: همچنین امسال برای طرح‌های توسعه گردشگری در مناطق تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده است که در صورت استقبال و ارائه طرح ها جهت معرفی برای پرداخت تسهیلات اقدامات لازم انجام می شود.

رستمی ادامه داد: فعالیت های دبیرخانه شورایی عالی مناطق آزاد طی سال های گذشته، در حوزه اجتماعی متمرکز به مشارکت اجتماعی در مناطق آزاد بود که توسعه اقتصادی، صنعتی و تجاری مناطق نتیجه این اقدامات است.

وی از ایجاد دهکده سلامت در سه منطقه آزاد کشور خبر داد و اظهار داشت: انزلی، فرودگاه امام و کیش از جمله مناطقی هستند که دهکده سلامت در آنها تاسیس می شود و مذاکرات، اقدامات و فرآیند اولیه طی شده است.

وی فعالیت های مشترک بین منطقه ای در راستای افزودن ظرفیت ها را لازم دانست و گفت: ماکو و اروند تبادل گردشگر داخلی و خارجی را به جد پیگیری می کنند که این امر باید در دستور کار سایر مناطق قرار گیرد و نگاه جزیره ای و محدود برای مناطق آزاد باید کنار گذاشته شود.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور همچنین از تاسیس دفاتر یونسکو در تمامی مناطق آزاد کشور خبر داد و بیان کرد: با اجرایی شدن این اقدام فعالیت های بین المللی از مناطق آزاد توسعه می یابد.

نشست مشترک معاونین فرهنگی سازمان‌های مناطق آزاد به مدت سه روز از سه شنبه / ‏۲۵ تیرماه / شروع و تا پنجشنبه / ‏۲۷ تیر / ادامه خواهد داشت.

این نشست به صورت ادواری در مناطق آزاد کشور برگزار می شود که در طول روزهای این نشست در ماکو دوره ها و جلسات تخصصی با حضور این اساتید در مواردی چون کسب و کارهای جدید، توسعه برند، گردشگری، اقتصاد هنر، صنایع خلاق، استارتاپ ها و شتاب دهنده ها و موضوعات مرتبط اجرا می شود.

جمهوری اسلامی ایران دارای هفت منطقه آزاد شامل کیش، اروند، قشم، انزلی، ارس، چابهار و ماکو است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل