جدیرترین اخبار :
  • فرصت صادرات مجدد ایران از طریق عمان فراهم است
  • تحول تجارت و گردشگری چابهار باساخت فرودگاه
  • درخشش دانش آموزان چابهاری در مسابقات انیمیشن هاربین چین
  • کسب مقام اول "یسرا سلیمانی" در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی "چرتکه" 2019 کامبوج برای چهارمین سال پیاپی
  • کارگاه آموزشی شبکه‌های اجتماعی مجازی و آنومی های نوظهور
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری عنوان کرد؛

چابهار ظرفیت‌های زیادی در فناوری و کارآفرینی دارد

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/05/16 | تعداد بازید :269
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: امکانات، فضا و نیروی انسانی خوبی در سیستان و بلوچستان به‌ویژه در چابهار وجود دارد و می‌تواند اقدام‌های آنها کارآفرین و توسعه محور باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا سورنا ستاری در نشست هم‌اندیشی زیست‌بوم کارآفرینی دانش‌بنیان و توسعه کسب‌وکارهای نوپا در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: تفاهم‌نامه همکاری با منطقه آزاد چابهار در ماه‌های گذشته انجام و امروز خوشحالیم که عملی شد.

وی بیان کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های لازم برای توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در چابهار فراهم‌شده و اتفاقات خوبی در حوزه رونق زیست‌بوم نوآوری رخ‌داده است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: خیلی علاقه دارم در استان محروم سیستان و بلوچستان حضور پیدا کنم و با جوانان متفکر و نیروهای انسانی خلاق ارتباط بگیرم.

او بیان کرد: دولت هرگاه در پارک علم و فناوری و پژوهش‌ها ورود کند نتیجه خوبی ندارد لذا می‌طلبد با فراهم کردن زمینه، بخش خصوصی هم ورود کند تا بتوان زمینه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان سیستان و بلوچستان را رقم زد.

ستاری ادامه داد: هر یک از شهرهای استان سیستان و بلوچستان اگر آمادگی تأمین زیرساخت‌ها را داشته باشند ما کل هزینه‌های بازسازی، اشتغال شرکت‌ها را پرداخت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: برای بهبود زیست‌بوم فناوری و نوآوری منطقه و سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای نوپا، استارتاپ ها و حمایت از جوانان فناور اقداماتی انجام‌شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل