جدیرترین اخبار :
  • برگزاری دوره های آموزشی در مدرسه عالی و صنایع خلاق مکران منطقه آزاد چابهار
  • گام‌های هند برای عملیاتی شدن بندر چابهار
  • برگزاری دوره های آموزشی کارگاههای کوچک ، تحولات بزرگ در چابهار
  • گام‌های اجرایی در منطقه آزاد سیستان، تحقق وعده‌ای دیگر از رییس جمهوری
  • مبادلات تجاری با کشورهای افغانستان و پاکستان افزایش می یابد
امضای تفاهم نامه بین بخش خصوصی ایران و پاکستان برای توسعه تولید محتوای دیجیتال بلوچی

ابوالحسنی: بلوچ‌باکس زادگاه ایده‌های خلاق در فرهنگ بلوچی خواهد بود

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 98/06/05 | تعداد بازید :1206
محمد ابوالحسنی، کارآفرین و تهیه‌کننده سینما و انیمیشن، پس از انعقاد تفاهم‌نامه‌ی همکاری با یکی از فعالان پاکستانی در بخش خصوصی برای شتابدهی اختصاصی بین‌المللی دست‌کم سی کسب و کار محتوا محور در این منطقه، و با میزبانی منطقه آزاد چابهار، در گفت و گو با خبرنگاران، این رویداد را حاصل شناخت ظرفیتهای فوق‌العاده فرهنگ بلوچی در کشورهای ایران، پاکستان و عمان دانست‌.

ابوالحسنی با ابراز خرسندی از تحولات رخ‌داده در این دوره از جشنواره فیلم کودک و نوجوان، به ویژه تاسیس و رونق بخشی وب‌سری اظهار داشت: در این جشنواره با تلاش و همکاری بخش بین الملل جشنواره صحبت‌هایی با طرف پاکستانی انجام دادیم، تفاهم شد به طور مشترک برای شتاب دهی ۳۰ پروژه وب سری بلوچی از سوی هنرمندان خلاق در سیستان و بلوچستان اقدام کنیم.

وی در ادامه با تشکر مجدد از کارشناسان بخش بین‌الملل جشنواره، اضافه کرد:  با توجه به نزدیکی های فرهنگ بلوچی در ایران، پاکستان و عمان، این حوزه بازار بالقوه‌ی بسیار بزرگی است که با تأسیس شتابدهنده مشترک دانشگاه بین‌المللی چابهار و شرکت نسل اندیشه سبز و با راه‌اندازی دپارتمان‌هایی همچون انیمیشن و گیم، محتوای ویژه این منطقه را تولید کرده و در قالب بلوچ‌باکس منتشر کنیم‌. حضور فعالان بین‌المللی در این بخش می‌تواند به موفقیت این فرآیند کمک نماید.

تفاهم‌نامه‌ی مشارکت میان شرکت نسل اندیشه‌ی سبز و یکی از شرکت‌های بزرگ تولید محتوا در پاکستان، صبح امروز در حاشیه‌ی آخرین روز جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان ایران، به امضای طرفین رسید. دپارتمان گیم و انیمیشن دانشگاه بین‌المللی چابهار با همکاری شرکت نسل اندیشه سبز همزمان با سفر دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور افتتاح شد. امضای تفاهمنامه همکاری فوق، اولین اقدام برای تحقق پلتفرم بلوچ ‌باکس در منطقه آزاد چابهار است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل