جدیرترین اخبار :
  • جذب بیش از ۷۰ هزار نفر در مناطق آزاد ظرف دو سال آینده
  • راه‌اندازی فاز اول سامانه GIS در منطقه آزاد چابهار
  • همه آنچه در مناطق سیل زده می‌گذرد؛ از مسئولیت‌های اجتماعی منطقه آزاد چابهار تا سخاوت مردمان دیار
  • موافقت آمریکا با سرمایه‌گذاری هند در چابهار
  • کاهش هزینه‌های بندری با الحاق ۲ بندر به منطقه آزاد چابهار
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در جلسه شورای هماهنگی توسعه چابهار عنوان کرد؛

تقویت بندر چابهار و استفاده از ظرفیت های آن مورد تاکید مقام معظم رهبری و دولت است

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/06/14 | تعداد بازید :381
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در جلسه شورای هماهنگی توسعه بندر چابهار با اشاره به اینکه تقویت بندر چابهار و استفاده از ظرفیت های آن مورد تاکید مقام معظم رهبری و از برنامه های دولت است گفت: هدف از تشکیل این جلسه استفاده از ظرفیت بندر چابهار به دلیل عدم تحریم بودن آن برای ایجاد حرکت و استفاده از فرصت در راستای رونق اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "عبدالرحیم کردی" افزود: با استفاده از این فرصت می توانیم امتیازات ویژه ای برای کشور قائل شویم.

 

کردی در ادامه بیان کرد: دادن اختیارات گمرکی ویژه به گمرک چابهار جهت تسریع در حمل و نقل کالا به افغانستان می تواند نقطه ای برای اتصال چابهار به کشورهای آسیای میانه شود.

 

وی بیان کرد: تامین کالاهای اساسی داخل کشور، استفاده از ظرفیت انبارهای ذخیره کالا در سطح شهرستان و منطقه آزاد چابهار و استفاده از این انبارها با راهبری گمرک از جمله مباحثی است که این شورا می تواند پیگیری کند.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این شورا با تعدیل بخشی نگری در کنار خدمت به اقتصاد کشورمی تواند به اقتصاد چابهار نیز کمک کند.

 

وی دیگر کارهای این شورا را دستیابی به فهمی مشترک در خصوص مسائل چابهار، استفاده از فرصت تاریخی پیش آمده برای چابهار، کانالیزه کردن ظرفیت های موجود و استفاده از آنها و نگاه فراحوزه ای و بخشی داشتن و عدم درخواست هرگونه امتیازی به نفع دستگاه متبوع خود از دیگر کارهای این شورا عنوان کرد.

 

شایان ذکراست این جلسه با حضور "عبدالرحیم کردی" مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، رحمدل بامری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار، "ایرج حسن پور" رئیس شورای توسعه چابهار، سید مجید مظلومی مدیرکل گمرک چابهار، مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان و نمایندگان دستگاه های اجرایی شورای هماهنگی توسعه چابهار با هدف بررسی و ارائه راهکارها در خصوص چگونگی فعال سازی این بندر در جهت رونق اقتصادی و فعالیت های تجاری در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل