جدیرترین اخبار :
  • تعهد سازمان منطقه آزاد چابهار به بازسازی ۲۸۶ مدرسه و مرکز آموزشی در نقاط سیل زده همجوار
  • تبلور اقتصاد آزاد با اجرای کامل قانون مناطق آزاد
  • پیشنهاد دادیم یک بانک هندی شعبه ای در منطقه آزاد چابهار داشته باشد
  • منطقه آزاد چابهار در هفته ای که گذشت
  • ارسال ۱۳ مرحله کمک به مناطق سیل‌زده شهرستان‌های چابهار، کنارک و نیکشهر به ارزش یک میلیارد تومان
یارمحمدی:

منطقه آزاد چابهار چه تاثیر در توسعه گردشگری استان سیستان و بلوچستان دارد؟

گردشگری | تاریخ خبر : 98/06/20 | تعداد بازید :242
عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس،با اشاره به ظرفیت‌های بی بدیل منطقه آزاد چابهار در جذب توریست‌های خارجی و داخلی، گفت: مدیریت افراد بومی مسیر توسعه گردشگری استان سیستان و بلوچستان را هموارتر کرده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار علیم یارمحمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تاثیر منطقه آزاد چابهار بر توسعه گردشگری استان سیستان و بلوچستان، گفت: چابهار یکی از مناطق آزاد ایران است که با توسعه‌ی کارکردهای گردشگری به عنوان یکی از اهداف توسعه‌ای، می تواند تحقق بخش توسعه‌ی منطقه‌ای در جنوب شرق کشور باشد.

مدیریت افراد بومی مسیر توسعه گردشگری استان سیستان و بلوچستان را هموارتر کرده است

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه مدیریت این منطقه دائما در حال تغییر بوده و موفقیت مقبولی در بسترسازی جایگاه منطقه آزاد چابهار نداشته است، هر چند اخیراً با مدیریت‌ افراد بومی که اطلاعات و ارتباطات بسیار خوبی در اختیار دارند، مسیر پیشرفت منطقه آزاد چابهار و توسعه گردشگری استان سیستان و بلوچستان هموارتر شده است.

ظرفیت‌های بی بدیل منطقه آزاد چابهار در جذب توریست‌های خارجی و داخلی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ظرفیت‌های منطقه آزاد چابهار در جذب توریست خارجی و داخلی، تصریح کرد: وجود جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی غنی مردم این خطه از کشور و فرصت‌های سرمایه‌گذاری از پتانسیل گردشگری در تنها بندر اقیانوسی کشور آینده‌ای مثبت را برای فعال‌سازی امر گردشگری در جنوب شرق کشور ترسیم نموده است.

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس، یادآور شد: تحول در نظام مدیریت گردشگری منطقه و جهت گیری به سوی مدیریتی واحد و همه جانبه‌نگر با مشارکت و همفکری مردم محلی در تمامی مراحل برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های توسعه گردشگری می‌تواند مسیر توسعه استان و منطقه آزاد چابهار را متحول کرده و بیشترین تاثیر را در توسعه ی توریسم منطقه داشته باشند./

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل