جدیرترین اخبار :
  • برگزاری آزمون جامع گردشگری در دانشگاه بین‌المللی چابهار
  • عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود
  • شرکت دانش‌بنیان تولید سیمان و قطعات بتنی در دانشگاه بین‌المللی چابهار آغاز به‌کار کرد
  • چابهار، آسان‌ترین مسیر حمل کالا برای قزاقستان است
  • حضور داور بین المللی کریکت منطقه آزاد چابهار در کلاسهای ارتقای مربیگری در دبی

۲۵ میلیارد تومان برای عمران روستاهای چابهار در حال هزینه است

اقتصادی | تاریخ خبر : 99/02/08 | تعداد بازید :1378
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار گفت: ۲۵ میلیارد تومان برای عمران و آبادانی روستاهای چابهار در زمینه مدرسه سازی، ورزش، کتابخانه، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری توسط این منطقه در حال هزینه است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار محمداکبر چاکرزهی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: منطقه آزاد چابهار در راستای مسئولیت اجتماعی در شهرستان‌های همجوار چابهار، کنارک و دشتیاری اقداماتی را در جهت رشد شاخص‌ها و آبادانی این مناطق را آغاز کرده است.

وی بیان کرد: بازسازی مدارس آسیب دیده از سیل، ساخت مجتمع بزرگ آموزشی شبانه روزی پیرسهراب، ساخت زمین‌های چمن مصنوعی روستایی، تکمیل سایت موج سواری رمین، ساخت کتابخانه و خانه فرهنگی روستایی و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری روستاهای هدف سواحل از گواتر و پسابندر تا درک زرآباد گوشه‌ای از خدمات در حال انجام منطقه آزادچابهار است.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار ادامه داد: ساخت خانه فرهنگ و کتابخانه در برخی روستاهای با جمعیت بالا که فاقد چنین مراکزی هستند از اقدامات مهم فرهنگی است که نقش موثری در توسعه فرهنگی و هنری، ترویج فرهنگ کتابخوانی، شکوفایی استعدادها و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی بیان کرد: شروع ساخت ۱۰۰ کلاس درس با پیشرفت مناسب که همه آنها در سال تحصیلی جاری تحویل آموزش و پرورش می‌شود می‌‍تواند گوشه‌ای از مشکلات کمبود کلاس درس در منطقه را مرتفع سازد.

چاکرزهی گفت: روستاهای نوار ساحلی چابهار تا زرآباد کنارک از کمترین امکانات نظیر سرویس بهداشتی و سایر امکانات رفاهی و تفریحی محروم هستند که با هماهنگی دستگاه‌های متولی، دهیاران و شوراهای اسلامی برای تامین زیرساخت‌ها اقداماتی را آغاز کرده‌ایم که در آینده شاهد رونق گردشگری باشیم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل