جدیرترین اخبار :
  • آغاز فصل جدیدی در توسعه مبتنی بر دانش چابهار
  • ریمدان، نقطه اتصال ایران به «سی‌پک»
  • سرمایه‌گذاری صنایع غذایی هند در منطقه آزاد راس‌الخیمه
  • فراهم‌سازی بسترهای لازم جهت تشکیل مناطق آزاد مشترک
  • خواست شهروندان چابهار، پاسخ روشن سازمان، تامین بودجه و اجرای 100 درصدی
مدیر گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق‌ آزاد در گفت‌وگو با ایلنا:

آمار مسافر نوروزی به مناطق آزاد از ۱۳ میلیون نفر به صفر رسید

گردشگری | تاریخ خبر : 99/02/08 | تعداد بازید :2926
مدیر گردشکری مناطق آزاد گفت: در سال گذشته از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۵ فروردین ۹۸ میزان مسافر به مناطق آزاد کشور ۱۳ میلیون نفر بوده که این میزان امسال در ایام مشابه به صفر رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار حسین‌اله‌ بداشتی در گفت‌وگو با ایلنا درباره وضعیت گردشگری و میزان پذیرش مسافر در مناطق آزاد در ایام نوروز اظهار داشت: از زمان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و آغاز محدودیت و ممنوعیت سفر، میزان تردد به مناطق آزاد هم به حداقل رسید به طوری که به جزیره پرمسافری مانند کیش در این ایام روزانه تنها یک پرواز انجام می‌شد.
اله بداشتی افزود: جزیره کیش در این مدت هیچ مسافری را نمی‌پذیرفت و حتی کیشوندان هم برای انجام سفر باید درخواست خود را در سامانه ای ثبت می‌کردند.

وی گفت: سایر مناطق آزاد از جمله قشم، اروند، ارس، ماکو و چابهار هم ورودی‌های خود را به روی مسافران بسته بودند. هیچ یک از مناطق آزاد پذیرش مسافر نداشت حتی مسافر بومی و بین شهری در این مناطق اجازه تردد نداشتند.
مدیرگردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تاکید بر اینکه نسبت به سال گذشته صد درصد کاهش سفر داشتیم، اظهار داشت: هنوز عدد دقیقی از میزان خسارت‌ها اعلام نشده‌است اما به گفته فعالان گردشگری در مناطق آزاد، میزان درآمدها در این مدت به صفر رسیده است.
اله بداشتی ادامه داد: در سال گذشته از 25 اسفند 97 تا 15 فروردین 98 میزان مسافر به مناطق آزاد کشور 13 میلیون نفر بوده که این میزان امسال در ایام مشابه به صفر رسید.

وی درباره طراحی بسته حمایتی از کسب و کارهای آسیب دیده در مناطق آزاد اظهار داشت: هنوز پیشنهادی برای ارایه بسته حمایتی مختص به مناطق آزاد اعلام نشده‌ است چراکه وزارت گردشگری برای تمام کسب‌وکارهای زنجیره سفر و گردشگری تمهیداتی را در نظر گرفته است.
مدیر گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: جلسات کارشناسی برای ارایه پیشنهادات متناسب با میزان خسارت‌ها در حال انجام است. تمام نظرات بخش خصوصی را شنیده‌ایم و خواسته این قشر عدم پرداخت هزینه‌های جاری مانند انواع قبوض و استفاده از تسهیلات کم بهره یا همان 4 درصدی است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل