جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود
محمداکبر چاکرزهی:

افتتاح سه مدرسه در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی سازمان منطقه آزاد چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 99/03/08 | تعداد بازید :1550
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سازمان در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود در حوزه آموزش با هدف توسعه فضاهای آموزشی سه مدرسه با ۱۰ کلاس درس با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان، موسسه خیریه دست یاری به دشتیاری و خیرین مدرسه ساز در شهرستان‌های چابهار و دشتیاری را امروز پنجشنبه هشتم خردادماه ۹۸ با حضور خانواده مرحوم حسین علیمرادی افتتاح نمود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار محمداکبر چاکرزهی افزود: این مدارس در روستاهای پِت و گُراگی از دهستان باهوکلات شهرستان دشتیاری ونیام بیت از دهستان پیرسهراب بخش مرکزی شهرستان چابهار با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان ساخته و تحویل ۲۷۰ دانش‌آموز این روستاها شدند.

چاکرزهی اضافه کرد: تعهد سازمان منطقه آزاد چابهار در مجموع چهارده میلیارد تومان برای احداث ۱۳ مدرسه در شهرستان‌های چابهار، کنارک و دشتیاری بوده که اواخر سال ۹۷ با اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان طی تفاهم‌نامه‌ای مقرر شد ساخته شوند که سال گذشته یکی از این مدارس در روستای دج در بخش مرکزی شهرستان چابهار افتتاح شد.

وی خاطرنشان ساخت: همچنین سازمان منطقه آزاد چابهار بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده دراثر حادثه سیل سال گذشته با تخصیص اعتبار ده میلیارد تومانی در سال ۹۹ در دست اجرا دارد.

شایان ذکر است "حسین علیمرادی" مؤسس خیریه دست یاری به دشتیاری می‌باشد که سال گذشته در حادثه رانندگی هنگام بازدید از مدارس این مناطق جان باخت، به همین دلیل یکی از مدارس که در یکی از محروم‌ترین روستاهای جنوب بلوچستان (گُراگی) قرار دارد بنام ایشان نام‌گذاری شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل