جدیرترین اخبار :
  • هند و آسیای مرکزی کارگروه مشترک در مورد «بندر چابهار و افغانستان» تشکیل می‌دهند
  • پیام تبریک مسوول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار برای صعود زودهنگام تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2022 قطر
  • برگزاری یادواره شهید شاخص کشوری سر لشکر حاج قاسم میر حسینی در منطقه آزاد چابهار
  • مدیریت یکپارچه، الزام قانونی مناطق آزاد است
  • یادواره شهید شاخص کشوری سر لشکر شهید حاج قاسم میر حسینی
شهرام آدم نژاد:

فرودگاه بین‌المللی مناسب از نیازهای اصلی چابهار است

اقتصادی | تاریخ خبر : 99/09/27 | تعداد بازید :642
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی ضمن امیدواری از حل موضوع فرودگاه با پیگیری‌های مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و پشتیبانی این وزارتخانه، گفت: یک شهر لجستیک بدون فرودگاه بین‌المللی کارگو معنی نخواهد داشت. بنابراین یک فرودگاه بین‌المللی مناسب از نیازهای اصلی چابهار است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار شهرام آدم نژاد در آئین رونمایی از طرح لجستیک شرق کشور که به‌صورت ویدئوکنفرانس همزمان با ۲۶ آذرماه روز ملی حمل‌ونقل برگزار شد افزود: با توجه به اینکه چابهار مهمترین شهر لجستیکی و تنها بندر اقیانوسی کشور است، نیاز است توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل آن سرعت داده شود.

آدم نژاد ضمن تبریک روز حمل‌ونقل گفت‌: این روز می‌تواند روزی نو برای تغییر دیدگاه‌ها در حوزه حمل‌ونقل باشد.

وی ادامه داد: حمل‌ونقل در جهان دیگر یک سرویس‌دهنده نیست بلکه یک صنعت است و برای رسیدن به این دیدگاه باید مقیاس حمل‌ونقل را تغییر دهیم و بر همین اساس نگاه ما باید در مقیاس منطقه‌ای و بین‌المللی باشد.

وی اضافه کرد: و اگر یک روزی حمل‌ونقل را در مقیاس بین‌المللی دیدیم، متوجه خواهیم شد که هیچ پروژه‌ای در حوزه حمل‌ونقل مهم‌تر از طرح لجستیک چابهار نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی تیم مدیریتی منطقه آزاد چابهار را یک تیم مدیریتی خردمند نام نهاد و گفت: تلاش‌های قابل قبولی در منطقه آزاد چابهار انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه مزیت اول راه‌آهن در حوزه بار است و بعد در حوزه مسافر، گفت: دنیا دارد به این سمت می‌رود و آن چیزی که در دنیا در حوزه مسافر مزیت است قطار پرسرعت است نه قطار 60 کیلومتر در ساعت

وی خاطرنشان ساخت: دو پروژه راه‌آهن چابهار و قزوین رشت آستارا از اولویت‌های حوزه حمل‌ونقل کشور هستند.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از چابهار به‌عنوان بندر صلح و رونق کشورهای منطقه یادکرد و افزود: قواعد بین‌المللی در چابهار رعایت شود و برای مرکز لجستیک آن هر کاری که لازم باشد، انجام می‌دهیم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل