جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

چابهار ظرفیت بسیار بالایی در زمینه فرهنگ و هنر دارد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 99/12/02 | تعداد بازید :1098
معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: چابهار ظرفیت بسیار بالایی در زمینه فرهنگ و هنر دارد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار محمدعلی وکیلی در نشست با روسای انجمن‌های فرهنگی، هنری و اصحاب رسانه با اعلام مطلب بالا افزود: تلاش و همت شما باعث توجه مسئولین و مردم می‌شود.

وکیلی اضافه کرد: هنرمند بیشتر از دغدغه شخصی، دغدغه جامعه خود را دارد، هنرمند باید اجازه بدهد که هنرش حرف بزند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر رفع مشکلات بیمه هنرمندان با کمک صندوق اعتباری هنر تأکید کرد.

در این نشست جمعی از روسای انجمن‌های، قرآنی، ادبی، نمایش، موسیقی، تجسمی، خوشنویسی، فیلم و عکس حضور داشتند که آنان از دغدغه‌ها و پیشنهادات خود سخن گفتند.

مشکلات چاپ و نشر و حمایت از نویسندگان و شاعران، حمایت از برگزاری جشنواره و رخدادهای فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین‌المللی، بیمه و مستمری هنرمندان، خرید حمایتی از هنرمندان، استفاده درست و بهینه از خانه فرهنگ و هنر کمالان با استفاده از ظرفیت همه اساتید و هنرمندان منطقه، حمایت از فیلم سازان بومی منطقه در جهت تولید آثار کوتاه و بلند سینمایی، حمایت از تدریس و اشاعه زبان و ادبیات بلوچی، ایجاد زیر ساخت‌های مناسب جهت اقتصاد و بازار هنر، حمایت از کتاب و کتابخوانی خصوصا برای کودکان و نوجوانان از جمله موارد مطروحه در این نشست بودند.

نصیراحمد ملازهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار در این نشست گزارش کوتاهی از مجتمع‌ها و فضاها و همچنین عنوان برنامه‌های فرهنگی و هنری در سال پیش رو ارایه داد.

شایان ذکراست در این نشست عضو هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و مدیرکل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار حضور داشتند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل