جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد؛

برگزاری "ششمین همایش ملی و نخستین همایش بین‌المللی ساحل پیمایی و مریخ نوردی" در چابهار

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 96/10/26 | تعداد بازید :2933
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ششمین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی ساحل پیمایی و مریخ نوردی با همکاری و اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان ۱۹ الی ۲۲ بهمن ۹۶ در چابهار برگزارمی شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "داد کریم بلوچ" افزود: محورهای اصلی این همایش، مریخ نوردی در کوه‌های کلانی و آریا (مینیاتوری)، ساحل پیمایی سواحل مکران، بازی‌های بومی و محلی، اجرای موسیقی سنتی زنده، سفر جذاب دریایی با لنج سنتی در اقیانوس، مسابقه ساخت مجسمه‌های شنی در امتداد سواحل ماسه طلایی و دیگر برنامه‌های متنوع هستند.

وی با اشاره به اینکه آخرین‌مهلت ثبت‌نام ۵ بهمن‌ماه جاری می‌باشد، اضافه کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این همایش می‌توانند با تماس تلفنی به اداره ورزش و جوانان چابهار به شماره: ۰۵۴۳۵۳۲۰۲۰۰ و یا مراجعه به کانال تلگرامی مندرج در پوستر نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

کوه‌های مریخی در امتداد شرقی جاده ساحلی چابهار – گواتر قرار دارند، این کوه‌های زیبا از نوع رسوبی هستند و به علت فرسایش سریع در برابر باد و باران به شکل دندانه و پر از لبه و چاک‌های مکرر درآمده‌اند که بومیان منطقه به سبب شکل غیرعادی‌شان از آن‌ها به‌عنوان کوه‌های مریخی نیز یاد می‌کنند.

شایان‌ذکر است در برگزاری این همایش سپاه و جمعیت هلال‌احمر شهرستان چابهار، فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز مشارکت دارند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل