جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود
رئیس دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران:

توسعه سواحل مکران با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی شتاب می گیرد

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/10/27 | تعداد بازید :2940
رئیس دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران گفت: توسعه سواحل مکران با جذب سرمایه گذار و حضور شرکت‌ های داخلی و خارجی توانمند بخش خصوصی شتاب می گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار ایرج تاج ‌الدین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سواحل مکران به دلیل اتصال به آب های اقیانوسی نقش مهمی در توسعه و آبادانی سیستان و بلوچستان و شرق کشور دارد.

وی افزود: ستاد توسعه سواحل مکران همیشه سعی در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی داشته و تمام شرایط را برای این حضور فراهم می کند.

وی با اشاره به برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه سواحل مکران در سال گذشته خاطرنشان کرد: مشابه این همایش به منظور جذب سرمایه گذار و معرفی سواحل مکران در ماههای پایانی امسال در تهران برگزار می شود.

رئیس دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران گفت: مذاکره مستقیم با سرمایه‌ گذاران و معرفی این منطقه می تواند نقش مهمی در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی داشته باشد.

تاج الدین ادامه داد: تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر آبادسازی سواحل مکران و پیگیری های مستمر برای به سرانجام رسیدن طرح های توسعه ای توسط مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری و اقدامات مثبت دولت یازدهم نقش مهمی در آماده سازی زیرساخت های این منطقه داشته است.

وی تصریح کرد: سواحل مکران با توجه به موقعیت راهبردی دارای ظرفیت‌ های کم نظیر سرمایه‌ گذاری در حوزه های مختلف اقتصادی، گردشگری، شیلاتی (پرورش آبزیان)، کشاورزی (کشت گلخانه ای)، ترانزیت، حمل و نقل و راه اندازی کارخانه های صنایع مختلف است.

رئیس دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران تسریع در آماده سازی زیرساخت های حمل و نقل هوایی، ریلی، جاده ای و دریایی و توسعه گردشگری را خواستار شد و خاطرنشان کرد: باید تمام امکانات برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی آماده شود.

وزارتخانه‌ های دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نفت، نیرو، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش، اقتصاد و دارایی، کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ‌های مدیریت برنامه‌ ریزی، حفاظت از محیط زیست، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، نیروی دریایی ارتش، استانداری های هرمزگان و سیستان و بلوچستان اعضای ستاد توسعه سواحل مکران هستند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل