جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

ارزش تولیدات منطقه آزاد چابهار پنج برابر شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/01/03 | تعداد بازید :1109
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه ارزش تولیدات این منطقه طی ۲ سال اخیر پنج برابر افزایش یافته است گفت: ارزش این تولیدات صنعتی هم‌اینک به ۶ هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: افزایش ارزش تولیدات صنعتی در منطقه آزاد چابهار نوید دهنده توسعه در این دیار است.

وی افزود: منطقه آزاد چابهار از زمان آغاز به کار به عنوان یک واحد مورد توجه،‌ نقش مهمی در حوزه تولید بویژه در بخش تامین کالاها و محصولات کشورهای حوزه نفوذ این منطقه داشته است.

رییس هیات مدیره منطقه آزاد چابهار گفت: روند افزایش تولیدات این منطقه از سال ۱۳۹۳ که معادل یکهزار و ۲۴۰ میلیارد ریال بود به طور پیوسته تا سال ۱۳۹۶ سیر صعودی به خود دیده است.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد چابهار سال ۹۶ با رشدی چهار برابری تولیدات،‌ رقم پنج هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال را در حوزه ارزش تولیدات ثبت کرده است افزود: این میزان اگرچه در سال بعد ۹۷ با اندکی کاهش به سه هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال رسید اما با شتابی چشمگیر در سال ۹۸ توانست ارزش تولیداتش را به ۶هزار میلیارد ریال برساند.

کردی گفت: مجموع ارزش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد چابهار نیز در سال ۹۹ بیش‌ از ۲۵ هزار میلیارد ریال و حجم پروژه‌های قابل بهره‌برداری افزون بر ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد شد و ارزش صادرات هم ۲ برابر افزایش پیدا کرد.

وی تصریح کرد: حوزه زیرساخت حمل‌ و نقل و ترانزیت کالا با بیش‌ از ۱۱ هزار میلیارد ریال بیشترین سهم را در پروژه‌های عمرانی یاد شده به خود اختصاص داده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل