جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود
در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

لزوم ارتقای خدمات لجستیکی و حمل ونقلی در بندر چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/01/07 | تعداد بازید :840
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به اهمیت زنجیره حمل و نقل کالا در توسعه تجارت گفت:در طرح جامع لجستیک، بندر چابهار یکی از ۴ منطقه لجستیک کشور است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در گفت و گو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اهمیت منطقه استراتژیک بندر چابهار اظهار کرد: سرمایه گذاران خارجی علاقه‌مند به حضور در بندر چابهار هستند؛ به دلیل ویژگی‌های استراتژیک این منطقه به خصوص در حوزه اقتصاد و امنیت، کسانی که قصد دارند با آسیای میانه کار کنند چاره‌ای ندارند که چابهار را در مناسبات و تعاملات تجاری خود در نظر بگیرند.

وی افزود:اینکه چقدر بتوانیم با سرمایه گذاران هم افزایی ایجاد کنیم تا به اهداف اقتصادی مورد نظر برسیم هنر دولت، سیاستمداران و مسئولان کشور است. فضایی در دو دهه گذشته به وجود آمد و مناسبات به گونه‌ای پیش رفت که کشور ما کمترین سهم را از بازار‌های جهانی داشت.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بر لزوم افزایش سهم ایران از ارزش افزوده زنجیره حمل و نقل کالا و تجارت تاکید کرد و گفت: بسیار مهم است که ما از این فرصت اقتصادی به وجود آمده به درستی استفاده کنیم و این بار که شاهد تغییر آرایش از دریای خلیج فارس به دریای عمان هستیم، از فرصت‌های از دست رفته به نحو مطلوبی بهره بگیریم.

او بیان کرد: مهم این است که چه سهمی را از افزوده زنجیره حمل و نقل کالا داشته باشیم و این به سیاست‌ها و برنامه‌ها و آمادگی ما برای این موضوع بر می‌گردد باید حداکثر هم افزایی و همگرایی در درون کشور اتفاق بیفتد.

کردی ادامه داد: مهم‌ترین مسائلی که در راستای تحقق این استراتژی و راهبرد در چابهار انجام شده توسعه زیر ساخت هاست. بندر با ظرفیتی به بهره برداری رسید و برای اینکه یکسان سازی قوانین و مقررات صورت بگیرد از سال گذشته جز ومناطق آزاد محسوب می‌شود . برای کسی که به عنوان سرمایه گذار می‌خواهد در این منطقه حضور داشته باشد یکسان سازی قوانین جهت سهولت در تجارت امر مهمی محسوب می‌شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: در توسعه زیرساخت ها، زیرساخت‌های حمل ونقلی با سرعت خوبی پیش می‌رود . در طرح جامع لجستیک کشور بندر چابهار یکی از چهار منطقه لجستیک است و برنامه ریزی ها شده و طراحی صورت گرفته تا بتواند پیوند‌های لجستیکی و حمل ونقلی را به درستی اجرا کند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در پایان بیان کرد: راه آهن پیشرفت خوبی در این منطقه داشته، ریل گذاری‌ها انجام شده است، همچنین وزارت راه برنامه مفصلی برای توسعه جاده‌ها در این شهر پیش بینی کرده، پروژه باند دوم جاده‌ها در قطعات مختلف بیش از بیست نقطه آغاز شده است. این اقدامات یعنی اینکه ما برای بهره برداری بهتر و بیشتر در منطقه چابهار آماده می‌شویم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل