جدیرترین اخبار :
  • برگزاری دوره های آموزشی در مدرسه عالی و صنایع خلاق مکران منطقه آزاد چابهار
  • گام‌های هند برای عملیاتی شدن بندر چابهار
  • برگزاری دوره های آموزشی کارگاههای کوچک ، تحولات بزرگ در چابهار
  • گام‌های اجرایی در منطقه آزاد سیستان، تحقق وعده‌ای دیگر از رییس جمهوری
  • مبادلات تجاری با کشورهای افغانستان و پاکستان افزایش می یابد
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار:

مجموعه ورزشی کریکت چابهار با ۴۹ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/01/08 | تعداد بازید :560
مدیرعامل و رییس هیات مدیره منطقه آزاد چابهار در بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از مجموعه ورزشی کریکت چابهار گفت: این پروژه برای پذیرش چهار هزار تماشاچی طراحی شده و با ۴۹ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، عبدالرحیم کردی روز یکشنبه در این آیین اظهارداشت: طبق برنامه اولیه، برای این طرح ورزشی پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی پیش‌بینی شده بود اما امروز با ۴۹ درصد پیشرفت در حال تکمیل است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ تُن اسکلت فلزی برای ساخت جایگاه تماشاچیان کریکت استفاده شده است، افزود: تاکنون ۳۰۰ هزار متر مکعب عملیات خاکی و یکهزار و ۲۰۰ تُن آرماتوربندی برای بخش کریکت انجام شده است.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان تجاری صنعتی منطقه آزاد چابهار بیان داشت: عملیات بتن‌ریزی این طرح نیز ۲۳ هزار تُن است.

وی در تشریح بیشتر این طرح که در محل دهکده ورزشی المپیک پیل‌بند احداث می‌شود افزود: در این دهکده ورزشی امکانات متعددی برای انجام بازی‌های بین‌المللی پیش‌بینی شده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به همین مجموعه چهار هزار نفری کریکت و زمین فوتبال ۱۲ هزار نفری اشاره کرد.

کردی تصریح کرد: همچنین مجموعه‌های ورزشی والیبال، بسکتبال، هندبال و انواع بازی‌های داخل سالن و فضای باز و بازی‌های آبی و ساحلی، رزمی، تنیس، مینی‌گلف، اسکواش و کارتینگ در این دهکده پیش‌بینی شده و در دست اجرا است.

به گفته وی، زمین چمن بین‌المللی کریکت چابهار ۴۲ هزار مترمکعب وسعت دارد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور همچنین از طرح آماده‌سازی زمین‌های مسکونی منطقه آزاد چابهار و طرح هتل گیلان بازدید کرد. «هتل گیلان با زیربنای چهار هزار و ۵۵۰ مترمربع در هفت طبقه با ۹۶ اتاق و ۱۴ سوئیت با ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی در منطقه آزاد چابهار توسط بخش خصوصی درحال تکمیل است»

وی در ادامه سفر خود به چابهار با فعالان اقتصادی دیدار و در جلسه شورای اداری شرکت می‌کند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل