جدیرترین اخبار :
  • ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است
  • بزرگراه چابهار کنارک طی چهار قطعه در حال احداث است
  • برگزاری دوره های آموزشی در مدرسه عالی و صنایع خلاق مکران منطقه آزاد چابهار
  • گام‌های هند برای عملیاتی شدن بندر چابهار
  • برگزاری دوره های آموزشی کارگاههای کوچک ، تحولات بزرگ در چابهار
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد:

خطوط هوایی اختصاصی مناطق آزاد فعال می شود

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/01/09 | تعداد بازید :604
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور گفت: برای ایجاد تحول در حوزه گردشگری باید خطوط هوایی اختصاصی مناطق آزاد را هرچه‌سریع‌تر فعال کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایسنا حمیدرضا مومنی در نشست شورای اداری منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه افتتاح‌های زیادی در مناطق آزاد پیش رو داریم گفت: مسیر توسعه مناطق آزاد کشور هموار شده است و کار را برای آیندگان آسان کرده‌ایم.

وی بر هم‌افزایی بیشتر بین مناطق آزاد تاکید کرد و افزود: مناطق آزادِ هشت‌گانه کشور باید از تجربیات هم استفاده کنند. بیشتر ضعف‌ها را برطرف کرده‌ایم، ولی همچنان می بایست بسمت تقویت نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف قدم برداریم

وی ادامه داد: طی ۶ سال اخیر با منابع ناپایدار و شرایط اقتصادی ناپایدارتر کار کردیم و هم‌اینک ماحصل اقدامات انجام شده در مناطق آزاد را مشاهده می‌کنیم.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور بیان داشت: در منطقه آزاد چابهار در حوزه‌های مختلف پتروشیمی، صنایع، گردشگری و اجرای طرح‌های عمرانی و تولیدی به خوبی کار شده است.

وی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید در مناطق آزاد در برخی موارد به اندازه ۲۰ سال گذشته کار شده است ادامه داد: در بسیاری از حوزه‌ها می‌توان گفت، چهار برابر ۲۰ سال گذشته کار شده است.

وی با بیان اینکه به جرات می‌توان ادعا کرد که توسعه همه جانبه در مناطق در حال شکل گیری است و از این حیث ،منطقه آزاد چابهار از پتانسیل بالایی برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه باید مطالبات مردم را شنید و به آن‌ها پرداخت اظهار کرد: دبیرخانه مناطق آزاد کشور، هر هفته با نمایندگان مردم در خانه ملت جلساتی خواهد داشت و نمایندگان مجلس، مطالبات بحقِ مردم را به ما انتقال می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد دبیرخانه مناطق آزاد کشور، تقویت مدیرعامل‌های مناطق آزاد است گفت: باید موضوع تشکیل شوراهای سرمایه‌گذاری، تامین مالی و منابع پایدار به طور جدی در دستور کار قرار گیرد. با راه اندازی شوراهای مشورتی رفع موانع در مسیر توسعه مناطق تسریع می شود.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با تاکید بر اینکه همه شرایط در مناطق آزاد باید شفاف باشد بیان داشت: می‌طلبد در این باره، حوزه اطلاع‌رسانی را تقویت کنیم.

مومنی تصریح کرد: برای ایجاد تحول در حوزه گردشگری باید خطوط هوایی اختصاصی مناطق آزاد را هرچه‌سریع‌تر فعال کنیم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل