جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

سایت موج‌سواری رمین چابهار نیمه نخست ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 0/07/06 | تعداد بازید :543
مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: طرح احداث سایت موج‌سواری رمین با اعتبار هفت میلیارد ریال توسط این سازمان با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی در دست احداث بوده و در نیمه نخست ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عدنان حسینی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: احداث این سایت با هدف رونق گردشگری و استعدادیابی ورزشکاران محلی در منطقه‌ای به مساحت پنج هزار متر مربع در دستور کار قرار دارد .

وی بیان داشت: فراهم کردن زمینه‌های مرتبط با گردشگری، نشاط اجتماعی نوجوانان و جوانان و همچنین برگزاری مسابقات کشوری و اردوهای تیم ملی موج‌سواری ازجمله اهداف احداث این طرح است.

او با بیان اینکه سایت موج‌سواری در محل روستای رمین چابهار اجرا می‌شود گفت: مسئولیت اجتماعی یعنی اینکه به افزایش نشاط مردم توجه شود و این اتفاق امروز در چابهار رقم خورده است.

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار بیان داشت: هم‌اینک این فرصت مهیا شده تا سایر رشته‌های ورزشی مرتبط با موج سواری همچون پدل بردینگ (تخته سواری روی آب) و موج سواری پشت قایق و موج‌سواری بادبانی در این سایت راه‌اندازی و فعال شود.

وی تصریح کرد: با وجود موج‌های بلند دریای چابهار، راه‌اندازی چنین سایتی یکی از ضروریات منطقه برای فراهم کردن زمینه بهره‌مندی افرادی بود که به دنبال ورزش‌های هیجانی همچون موج‌سواری هستند.

سازمان منطقه آزاد چابهار بیش از ۱۰۰ طرح مسئولیت اجتماعی را در دست اجرا و تکمیل دارد.

گاهی اوقات با افزایش و سرعت بادهای معروف مونسونِ هند، دریای عمان مواج شده به گونه‌ای که ارتفاع موج در نزدیکی سواحل چابهار به چهار متر می‌رسد.

در برخی منابع آمده که بندر روستای رمین واقع درضلع شرقی چابهار دارای ساحلی مناسب با امواج زیبا برای ورزش مهیج موج سواری است که نخستین بار بار توسط یک بانوی ایرلندی به نام ایسکی بریتون شناخته شد.

چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی ایران جاذبه‌های کم‌نظیری در عرصه‌های گردشگری ورزشی، سلامت، تاریخی، طبیعی، فرهنگی و تجاری دارد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل