جدیرترین اخبار :
  • اطلاعيه دعوت به مشاركت در «بورس بین‌الملل مناطق آزاد» منتشر شد
  • تقویت دیپلماسی با هم‌افزایی مزیت‌ ترانزیتی مناطق آزاد
  • برپایی آموزش های اشتغال محور در ندامتگاه چابهار
  • شماره پانزدهم هفته نامه چابهار تایمز
  • دستورات ویژه رئیس جمهور برای ساماندهی حاشیه نشینی چابهار

دانشگاه های معتبر کشور میزبان دانش آموزان آموزان دبیرستان دانا و توانای چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/08/10 | تعداد بازید :705
دانشگاه‌های تهران، شریف، علوم پزشکی مشهد، شهید بهشتی، ایرانشهر و ده‌ها دانشگاه معتبر کشور از جمله دانشگاه‌های معتبر کشور هستند که در سال تحصیلی 1400 ـ 1401 میزبان دانش آموزان دبیرستان دانا و توانای دانشگاه بین المللی چابهار می باشند.

به گزارش روابط‌ عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار استعدادهایی درخشان دبیرستان دانا و توانا از1397 تا 1400یعنی در کمتر از چهار سال توانسته سهم خود را به صورت جهشی از صندلی‌های علمی کشور بگیرند، امیدواریم جوانان خلاق، پویا و توانمند آینده روشن‌تری را برای چابهار رقم زنند.

دبیرستان دانا و توانا در منطقه آزاد چابهار راه‌ اندازی شد تا هم فرصت رشد را به استعدادهای جوان چابهار بدهد و هم جامعه محلی را با روند توسعه در چابهار همراه کند.

این دبیرستان که دانش‌آموزان خود را عموما از مناطق روستایی چابهار و شهرهای همجوار جذب می‌کند در سال 1400 بیش از 40 دانشجو راهی دانشگاه‌های معتبر کشور کرد.

فارغ‌ التحصیلان ‌دبیرستان دانا و توانا در رشته ریاضی موفق به کسب مجوز ادامه تحصیل در رشته‌های علوم و مهندسی آب، مهندسی هوا و فضا، برق، نقشه‌برداری، مکانیک، عمران و معماری در دانشگاه‌های معتبری چون شریف، تهران و فردوسی مشهد شدند.

فارغ‌ التحصیلان دبیرستان در رشته تجربی در رشته‌هی پزشکی، پرستاری و علوم آزمایشگاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایرانشهر و زابل ادامه تحصیل می‌دهند و در نهایت دانش‌آموزان رشته انسانی به دانشگاه‌های بهشتی مشهد، مطهری زاهدان و حقوق دانشگاه زابل راه یافتند.

این دبیرستان که 4سال پیش با هدف کمک به رشد استعدادهای فرزندان چابهار راه‌اندازی شد، امروز به درختی تناور بدل شده که ثمره‌اش در دانشگاه‌های بزرگ کشور می‌درخشد.

اما این نقطه آغاز است و دبیرستان دانا و توانا آغازگر مسیری روشن در تربیت، آموزش و توانمندسازی جوانان چابهار است تا توسعه صنعتی اقتصادی چابهار به پشتوانه فرزندان این خطه محقق شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل