جدیرترین اخبار :
  • اینفوگرافیک / چابهار با کدام شهرهای دنیا، هم عرض جغرافیایی است؟!
  • تکذیبیه در خصوص انتشار یک خبر در فضای مجازی
  • تیم کریکت منطقه آزاد چابهار در رقابت بندر گوادر پاکستان شرکت کرد
  • ایجاد مناطق مشترک آزاد با کشورهای همسایه با هدف افزایش صادرات
  • قدردانی رایزن فرهنگی سفارت هند از عوامل فیلم سینمایی «لیپار»
سعیدی در تذکر شفاهی:

اعتبارات سواحل مکران در بودجه ۱۴۰۱ باید حداقل ۹۰ درصد افزایش یابد

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/10/22 | تعداد بازید :84
نماینده مردم چابهار در مجلس با انتقاد از افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات تخصیص یافته به سواحل مکران در بودجه ۱۴۰۱ از کمیسیون تلفیق خواست تا اعتبارات این بخش را حداقل ۹۰ درصد افزایش دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، معین الدین سعیدی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 22 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: از رأی قاطع همکاران به طرح انتقال آب به استان سیستان و بلوچستان و اقدامات خوب دولت، سپاه پاسداران، ارتش، گروه های جهادی و بنیاد مستضعفان در سیل اخیر جنوب استان سیستان و بلوچستان سپاسگزارم، اما بیش از یک هزار میلیارد تومان به ساختارهای نحیف راه در این پهنه خسارت وارد شده است، بنابراین لازم است وزارت راه و سازمان بی برنامه و بودجه! در این زمینه تدبیر کنند.

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس یازدهم ادامه داد: سواحل مکران مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری است، اما اعتبارات آن در بودجه 1401 فقط 10 درصد افزایش یافته، با این روند تزریق قطره چکانی بودجه، هیچ اتفاقی در این پهنه نخواهد افتاد و فاصله محرومیت این منطقه با سایر نقاط کشور بیشتر خواهد شد، بنابراین از نمایندگان انقلابی کمیسیون تلفیق مصرانه می خواهم اعتبارات این ردیف را حداقل 90 درصد افزایش دهند.

وی تصریح کرد: با تکرار بحران ها و سوانح طبیعی در جنوب استان سیستان و بلوچستان ضرورت دارد سازمان مدیریت بحران و جمعیت هلال احمر جنوب استان در چابهار مستقر شوند.

سعیدی افزود: ایجاد دانشگاه علوم پزشکی چابهار قول اکید رئیس جمهور بود، آقای رئیسی؛ مردم سربلند سیستان و بلوچستان، شما را صادق الوعده می دانند، امید آنها را ناامید نکنید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: شرایط زندگی و معیشت معلمان خرید خدمات روز به روز سخت تر می شود، چرا خود را جای این معلمان نمی گذارید، همچنین جامعه صیادی سواحل مکران کماکان منتظر صدور مجوز صید برای قایق و لنج صیادی براساس مصوبه سال گذشته هستند، برای صبر این مردم حدی قائل شوید.

سعیدی یادآور شد: مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد یعنی خداحافظی با سرمایه گذاری و تولید؛ تدبیر کنید، ما قصه سکندر و دارا نخوانده ایم، از ما به جز حکایت مهر و وفا نپرس./

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل