جدیرترین اخبار :
  • عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود
  • شرکت دانش‌بنیان تولید سیمان و قطعات بتنی در دانشگاه بین‌المللی چابهار آغاز به‌کار کرد
  • چابهار، آسان‌ترین مسیر حمل کالا برای قزاقستان است
  • حضور داور بین المللی کریکت منطقه آزاد چابهار در کلاسهای ارتقای مربیگری در دبی
  • نمایش تصویر ناشیانه لباس بلوچ در یک سریال تلویزیونی
در پی افزایش سفرهای نوروزی؛

حجم تولید زباله‌ در منطقه آزاد چابهار پنج برابر افزایش یافت

گردشگری | تاریخ خبر : 1/01/09 | تعداد بازید :243
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه ۲۲۰ نفر در حوزه نظافت این منطقه فعالیت می‌کنند گفت: طی یک هفته گذشته به دلیل حجم بالای مسافر تولید زباله های شهری در منطقه آزاد چابهار پنج برابر افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اقبال صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بحث تنظیف شهری و جمع‌آوری زباله و همچنین نگهداری از سرویس های بهداشتی و با توجه به حجم مسافران ورودی به منطقه، ۱۲۶ چشمه سرویس بهداشتی فعال به صورت ۲۴ ساعته راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی افزود: روزانه ۶۰۰ متر مکعب آب برای این سرویس‌ها تامین می‌شود و حدود ۳۰۰ متر مکعب تخلیه فاضلاب انجام می‌شود.

 مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: در بحث نظافت منطقه به صورت شبانه‌روزی نیروی خدماتی گذاشته‌ایم.

به گفته وی؛ در بحث امداد و نجات نیز ۲ ایستگاه آتش‌نشانی فعال با هفت خوردوی سنگین، سه خودروی سبک و ۲ موتورسیکلت آماده خدمت‌رسانی هستند.

صادقی بیان داشت: با توجه به ترافیک شدیدی که شب‌ها در سطح منطقه بوجود می‌آید، ماشین‌های آتش‌نشانی را در مکان‌های حساس مستقر کردیم که اگر خدایی‌ناکرده اتفاقی افتاد نیروها بتوانند به‌موقع کمک کنند. در محل  مراسمی همچون نمایشگاه، برگزاری کنسرت و سایر موارد نیز ماشین‌های آتش‌نشانی مستقر می‌شوند.

به گفته وی؛ از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون سه حادثه آتش سوزی رخ داده که به موقع‌ مهار شده است و بالای ۸۰ مورد امداد خودرویی در سواحل بوده که ماشین‌ها در باتلاق گیر می‌کردند و گروه امداد نجات برای کمک وارد عمل می‌شدند. البته به نیروهای کمکی و شیف‌های دیگر هم به علت اینکه خستگی کار زیاد است اطلاع داده‌ایم که با ما همکاری کنند.

تا کنون حادثه جانی گزارش نشده است

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: در سطح منطقه آزاد پارکینگ‌هایی پیش‌بینی شده است و علاوه بر این در بحث روان‌سازی ترافیک نیروهای طرح ترافیک به همراه همکاران حراست فیزیکی سعی بر این دارند که مشکل ترافیک را حل کنند.

وی تصریح کرد: در حوزه شهر چابهار هم حدود ۱۵۰ مخزن زباله ۶۶۰ لیتری با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان بین شهرداری‌ها و روستاهای هدف گردشگری همچون شهرداری نوبندیان و بریس و گواتر توزیع کرده ایم.

صادقی عنوان کرد: از مسافران عزیز خواهشمندیم نظافت را رعایت کنند و زباله‌ها را در سطح زباله بیندازند و اگر به روستاهای گردشگری سفر می‌کنند، اگر سطل زباله ای را ندیدند زباله ها را همراه خود ببرند و هنگامی که سطل زباله را دیدند زباله‌ها را در سطل بیندازند و در مصرف آب هم صرفه جویی کنند چون همانطور که همه می‌دانند چابهار با کمبود آب شیرین مواجه است.

وی دادآور شد: مسافران حتما دقت کنند که در مکانهای «شنا ممنوع» به هیچ عنوان شنا نکنند و مراقب سلامتی خود و فرزندان باشند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل