جدیرترین اخبار :
  • تعلل در ساخت شهر فرودگاهی چابهار، قابل جبران نیست
  • ساخت فرودگاه چابهار سبب افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه روابط تجاری می‌شود
  • شب تاب دریایی؛ جاذبه ای بی نظیر در چابهار
  • «سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق» دبیرخانه شورایعالی منصوب شد
  • تأسیس شهرک فرودگاهی چابهارمغایرتی با فرودگاه نظامی کنارک ندارد

قلعه پرتغالی ها در چابهار مکانی جذاب برای گردشگران است

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 96/12/23 | تعداد بازید :1530
قلعه پرتغالی ها در نزدیکی روستای تیس و بر فراز تپه ای مشرف به خلیج نیلگون چابهار مکانی جذاب، دیدنی و مناسب برای لذت بردن مسافران داخلی و خارجی در ایام نوروز است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا قلعه پرتغالی ها با ابعاد 26 در 54 متر ساخته شده و به دلیل اهمیت فراوان در اردیبهشت 1342 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

این بنای تاریخی دارای چهار برج نیمه مدور است که کاملا دفاع از قلعه را ممکن ساخته و با 15 متر ارتفاع علاوه بر دیده بانی در مواقع توفان به عنوان چراغ دریایی عمل می کرده و وظیفه هدایت کشتی ها را عهده دار بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قلعه پرتغالی ها در بالای تپه ای با ارتفاع 55 متر ساخته شده و در زمان قدیم این قلعه به تمام مناطق اطراف دریا و خشکی محدوده روستای تیس دید داشته است.

عبدالحمید بلوچزاده افزود: شهرستان های ساحلی چابهار و کنارک مناطق تفریحی و گردشگری فراوانی دارند که برای مسافران داخلی و خارجی جذاب و دیدنی هستند.

وی گفت: علاوه بر قلعه پرتغالی ها، ساختمان قدیم فرمانداری (موزه محلی)، آرامگاه سید غلامرسول، حسینیه آل رسول، ساختمان های قدیمی گمرک، پست و روستای تیس از جمله آثار تاریخی شهرستان چابهار به حساب می آید.

وی بیان کرد: آثار طبیعی این شهرستان نیز شامل ساحل ماسه ای، اسکله ها، تالاب لیپار، درخت انجیر معابد، کوه های مینیاتوری، صخره های مرجانی و غارهای بان مسیتی تیس است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل