جدیرترین اخبار :
  • انعقاد تفاهمنامه همکاری های مشترک در جهت رفع مشکلات زیرساخت های برق ۳۴ روستای واقع در محدوده منطقه آزاد
  • سفر دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به روسیه
  • مجوز تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد به سراسر سیستان و بلوچستان صادر شد
  • گامی دیگر در راستای مسئولیت اجتماعی
  • مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کرد
نماینده ولی فقیه در استان:

مردم باید از مواهب و برکات منطقه آزاد چابهار بهره‌مند شوند

اقتصادی | تاریخ خبر : 1/10/03 | تعداد بازید :600
آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان‌ گفت بر اساس اولویت بندی مردمان شهرستان، استان و کشور باید از مواهب و برکات منطقه آزاد چابهار بهره‌مند گردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار نماینده مقام معظم رهبری در استان در نشست با مدیرعامل، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار برنامه‌ریزی و اقدام در جهت استفاده حداکثری مردم شهر چابهار، استان و کشور از مواهب قانونی منطقه آزاد را خواستار شد.

آیت الله محامی پرداخت به موضوعات زیربنایی و پایه را در منطقه مهم برشمرد و توجه به پیوست اجتماعی و فرهنگ دینی را در کنار توسعه اقتصادی و عمرانی دارای اهمیت بسیار دانست.

ایشان در بخشی دیگر به پیگیری موضوع راه اندازی صدا و سیمای مکران از مدیران کشور اشاره کرد و توجه و نگاه ویژه رسانه‌ای را به چابهار و سواحل مکران خواستار شد.

امیر مقدم رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز در این نشست گفت: کلیدی‌ترین خواسته و نیاز امروز مناطق آزاد و خصوصاً منطقه آزاد چابهار چیزی جز ثبات قوانین مترقی نیست. مشکلات و چالش‌های مناطق، خواسته‌های سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و نیازهای مردم با اتکاء بر ثبات قوانین مترقی بر اساس منابع داخلی کشور و منطقه قابل حل و قابل جبران می‌باشد.

مقدم همگرایی و کار تیمی هماهنگ را زمینه ساز رفع مشکلات دانست و گفت: با پایبندی به اصل قوانین مناطق آزاد کشور و ظرفیت‌های خود منطقه می‌توان مسیر پیشرفت منطقه را سرعت بخشید.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار توجه به موضوعات دانش بنیان و علم فناوری را یکی از اهداف اساسی مدیریت منطقه دانست و گفت طی تفاهمی که با دانشگاه بین‌المللی داشته‌ایم می‌بایست زمینه استفاده از خدمات تخصصی و دانش تولید شده را فراهم کند.

مدیرعامل منطقه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه حل معضل حاشیه نشینی، تامین آب پایدار، آبرسانی به روستای تیس، پیگیری‌ها و اقدامات منطقه در راستای راه‌اندازی پروازهای شبانه فرودگاه کنارک ارائه کرد.

حجت‌الاسلام محمدجواد عبداللهی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در این نشست گفت: خوشبختانه چابهار در کل کشور از ظرفیت ویژه‌ای برای فعالیت‌های، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد. منطقه آزاد در کنار همه خدماتی که انجام داده است، عملکرد ویژه‌ای در راستای تربیت علمی نسل آینده با راه‌اندازی دبیرستان دانا و توانا انجام داده است که به نوبه خود خدمتی ماندگار برای حمایت از استعدادهای شهرستان‌های همجوار می‌باشد.

وی در راستای اولویت‌بندی خواسته‌ها و اقدامات فرهنگی، پیشنهاداتی برای راه‌اندازی یک کمیته فرهنگی، استفاده از ظرفیت ورود زوار و تسهیل تردد با اتصال ریمدان تا شلمچه و همچنین ظرفیت‌های گردشگری سلامت و توریسم درمانی سواحل مکران برای پویایی بیشتر منطقه و استقرار پزشکان و مراکز تخصصی درمانی شد.

در این نشست طاهره شهرکی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، محمد هدایی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری، عبدالباسط میرکازهی مدیر عمران و طرح‌های زیربنایی، سعید مقدم مدیر خدمات پایانه‌ها و انبارها، گزارشاتی در حوزه‌های مرتبط از جمله حوزه مسئولیت اجتماعی و فرهنگی و روند پیشرفت پروژه‌های اجرایی و سرمایه‌گذاری در منطقه ارائه کردند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل