جدیرترین اخبار :
  • تعلل در ساخت شهر فرودگاهی چابهار، قابل جبران نیست
  • ساخت فرودگاه چابهار سبب افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه روابط تجاری می‌شود
  • شب تاب دریایی؛ جاذبه ای بی نظیر در چابهار
  • «سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق» دبیرخانه شورایعالی منصوب شد
  • تأسیس شهرک فرودگاهی چابهارمغایرتی با فرودگاه نظامی کنارک ندارد
سرپرست دانشگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار خبر داد؛

تغییر نگرش سیستمی بین دو نهاد دانشگاه و صنعت ارزش‌افزوده فراوانی به همراه دارد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 96/12/24 | تعداد بازید :1509
سرپرست دانشگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار در نشست با کارشناسان مرکز رشد و نمایندگانی از صنایع فعال در منطقه با تأکید بر تغییر نگرش سیستمی نهادهای دانشگاه و صنعت، گفت: ارتباط بین این دو نهاد ارزش‌افزوده فراوانی را برای هر دو به دنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "ارسلان دژکام" با اعلام مطلب بالا افزود: گرچه علم معمولاً در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی تولید می‌شود، اما بایستی بقای آن در ارتباط و تعامل با صنعت و جامعه صورت پذیرد.

عضو هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار اضافه کرد: تغییر نگرش سیستمی برای ما این امکان را فراهم می‌آورد که با بررسی عوامل و فرایندهای مؤثر در ارتباط صنعت و دانشگاه و بازخورد نتایج حاصل از این فرایندها، مشکلات و موانع علمی در صنایع و دانشگاه‌ها را برای ایجاد ارتباط نزدیک‌تر، شناسایی و برای رفع آن‌ها راه‌حل‌های ممکن را ارائه کنیم.

وی همچنین اظهار داشت: پیشنهادهای لازم برای ارتباط بیشتر و تعامل بهتر بین دانشگاه بین‌المللی چابهار و صنایع فعال به‌ویژه درزمینهٔ تربیت نیروی ماهر و توانمند موردنیاز بخش صنعت ارائه شد.

در ادامه این نشست صاحبان صنایع و کارشناسان مرکز رشد دانشگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار به بررسی مسائل مشکلات و موانع پیش روی آنان پرداختند.

شایان‌ذکر است سرپرست دانشگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار پیشنهاد راه‌اندازی مرکز مشاوره و خدمات کسب‌وکار (Business Service Center) در مرکز رشد دانشگاه را ارائه نمود که دربرگیرنده آموزش‌های اولیه جهت توانمندسازی نیروی انسانی موردنیاز بخش صنعت، واحد تحقیق و توسعه (R&D) و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری هوشمند می‌باشد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل