جدیرترین اخبار :
  • خواست شهروندان چابهار، پاسخ روشن سازمان، تامین بودجه و اجرای 100 درصدی
  • تکمیل راه آهن چابهار- سرخس مهمترین طرح گذرگاهی کشور
  • بندر چابهار، بال شرقی کریدور حمل و نقل بین‌المللی شمال – جنوب
  • برگ برنده مناطق آزاد برای جذب سرمایه‌های تازه در سال 2023 چیست؟
  • تحول در تامین آسایش بیماران چابهاری
گفتگوی گلشنی با رادیو اقتصاد

منطقه چابهار بهشت آبزی‌ پروری ایران است

اقتصادی | تاریخ خبر : 1/11/12 | تعداد بازید :218
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار از این منطقه به عنوان بهشت آبزی‌ پروری کشور یاد کرد.

«محسنعلی گلشنی» در روی خط اقتصاد رادیو اقتصاد افزود: هم اکنون چابهار به لحاظ مباحث شیلاتی رتبه نخست کشور را دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه منطقه چابهار 70 درصد تن ماهیان کشور را تامین می‌کند، اظهارداشت: در حال حاضر ماهی مورد نیاز 110 کارخانه تن ماهی در ایران از این منطقه در حال تامین است.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: منطقه چابهار دارای آب و هوای حاره‌ای است از اینرو تمامی محصولات حاره‌ای مثل نارگیل، پاپایا، چیکو، موز و غیره در این منطقه تولید می‌شود.
وی ضمن اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار و سواحل مکران افزود: از تمامی سرمایه گذاران دعوت می‌شود برای سرمایه‌گذاری در این منطقه حضور بهم رسانند.
گلشنی اظهارداشت: امکانات لازم برای سرمایه گذاران از قبیل اسکان و دیگر حمایت‌های ضروری در منطقه فراهم و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.
وی عنوان کرد: سرمایه گذارانی که برای سرمایه‌گذاری به سواحل مکران و منطقه چابهار مراجعه می‌کنند منطقه آزاد برای بحث اسکان و تامین دیگر امکانات موردنیاز هموطنان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار یادآور شد: توریسم، اکوتوریسم، پتروشیمی، فولاد، کشتی‌سازی، شیلات، کشاورزی و بسیاری موارد از جمله فرصت‌ های سرمایه‌گذاری در این منطقه است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل