جدیرترین اخبار :
  • نام‌گذاری کریدور ترانزیتی دریا به دریا به نام «شهید آیت‌الله دکتر رییسی»
  • دیدار مسئولین کشوری، استان و شهرستان کمیته امداد امام خمینی (ره) با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار/ بهبود وضعیت رفاه مددجویان تحت پوشش نهاد حمایتی کمیته امداد
  • اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
  • پیام رئیس هیات مدیره و مدير عامل سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان
  • پیام تسلیت جمعی از مقامات و سفرای فعلی و پیشین وزارت امور خارجه
درراستای محقق سازی تفاهم‌نامه همکاری راهبردی از سوی منطقه آزاد چابهار صورت گرفت؛

تزریق 50 میلیارد ریال برای کمک به تسریع ساخت مجتمع آموزشی علیمرادی چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 2/02/28 | تعداد بازید :756
50 میلیارد ریال اعتبار درراستای محقق سازی تفاهم‌نامه همکاری راهبردی منعقدشده بین منطقه آزاد چابهار و فرمانداری، برای کمک به تسریع ساخت مجتمع آموزشی شبانه‌روزی شهید حسین علیمرادی به این پروژه تخصیص یافت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، پس از بازدید حجت اله عبدالملکی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به همراه امیر مقدم، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از بزرگ‌ترین مجتمع شبانه‌روزی در حال احداث چابهار در دهستان پیرسهراب و دستور دبیر شورای عالی مناطق آزاد برای تسریع در روند ساخت این مجموعه، 50 میلیارد ریال به این پروژه تزریق شد.

بر اساس این گزارش، قرارداد این فضای آموزشی که با حمایت‌های سازمان منطقه آزاد چابهار در حال ساخت است، مبلغ 100 میلیارد ریال به‌صورت مشارکتی بوده که در سال جدید و با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها و به‌منظور تسریع در ساخت برای بهره‌برداری در مهرماه سال جاری، با تصویب هیات مدیره منطقه، به 250 میلیارد ریال افزایش یافت.

گفتنی است، ساخت مجتمع آموزشی شبانه‌روزی شهید حسین علیمرادی که با مشارکت 50 درصدی سازمان منطقه آزاد چابهار و موسسه خیریه سید الشهداء منطقه و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان با زیربنای ۵۰۰۰ مترمربع آغاز شده، بنا دارد تا با بالا بردن سرانه آموزشی در روستاهای هم‌جوار به پرورش سرمایه‌های انسانی این منطقه کمک کند.

 این مجموعه دارای فضاهای اداری، نمازخانه، کتابخانه، سلف‌سرویس، آشپزخانه صنعتی، سالن ورزشی و فضاهای پشتیبانی، سالن اجتماعات، کارگاه‌های آموزشی، سایت کامپیوتر، فضای سبز و فضاهای اقامتی است.

شایان‌ذکر است، حجت‌الله عبدالملکی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به همراه امیر مقدم، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، معین‌الدین سعیدی، نماینده مردم حوزه چابهار و محمد سرگزی، نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی، ظهر امروز پنج‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه 1402، از این مجموعه که بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی شبانه‌روزی در حال احداث چابهار در دهستان پیرسهراب می‌باشد، بازدید کردند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل